Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Archiv novinek autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Fides

Půjčovny aut ve Španělsku


Láká vás procestovat Španělsko automobilem? Ceny za půjčení jsou velmi nízké, začínají již na 50 eurech za týden. Co však ušetříte při rezervaci, snadno zaplatíte na doprovodných službách. Proto se vyplatí půjčovnu aut ve Španělsku vybírat opravdu pečlivě.

Ve Španělsku působí známé půjčovny aut jako Europcar, Hertz, Dollar, Avis či Budget, ale také lokální hráči, kteří zásadně snižují ceny vozidel. Není tak problém rezervovat si automobil s cenou 50 euro na pevnině, nebo 60 euro na týden na Kanárských ostrovech či Mallorce. Vozy střední třídy začínají na 120 eurech za týden.

Půjčovny aut Španělsku se mohou prodražit

Výhodnou cenu za půjčení auta prodejcům kompenzuje rozšířená politika předplacené nádrže, anglicky „full to empty“ nebo „prepaid“. Vozidlo si rezervujete a uhradíte předem, nicméně na místě po vás budou požadovat zaplacení veškerých pohonných hmot v nádrži za cenu stanovenou autopůjčovnou. Služba se tak prodraží bez ohledu na to, kolik kilometrů reálně projedete.

Pokud se chcete při půjčení auta ve Španělsku vyhnout nepříjemnému překvapení, máte dvě možnosti. První je volit z nabídky osvědčených autopůjčoven, například z již jmenovaných Europcar, Hertz, Dollar, Avis či Budget. Druhou možností je zařídit celý pronájem předem například prostřednictvím Rentalcars.com. Snadno si zvolíte lokaci, autopůjčovnu a ihned vidíte, jaká pravidla pro pohonné hmoty se na vaše půjčení vztahují.

Pravidla půjčoven aut ve Španělsku

Půjčovny aut ve Španělsku zpravidla kladou důraz na věk řidiče, který by měl být mezi 25-70 lety, jinak si připlatíte. Důležité je vlastnit kreditní kartu s dostatečnou rezervou, zablokují vám na ni kauci za půjčení ve výši dle typu automobilu. Doporučuje se mít volných 25.000 Kč, které by měly stačit pro většinu vozidel z nabídky.

U dovolenkových destinací ve Španělsku se můžete setkat s malými lokálními autopůjčovnami, které vám nebudou blokovat žádnou zálohu. Stejně tak je možné půjčit automobil prostřednictvím hotelu či cestovní kanceláře.

Pozor na pojištění

Při půjčení auta ve Španělsku si ve smlouvě dobře pročtěte podmínky pojištění. Základem je pojištění hradící škodu na cizím majetku. Škodu na vypůjčeném vozidle ale hradíte částečně vy. Autopůjčovny se velmi liší v podmínkách, jedna nabízí havarijní pojištění se spoluúčastí 1200-3000 euro, jiná s nulovou. Pojištění lze zpravidla dokoupit, vždy si však přečtěte, co přesně pokrývá. Nemusí se vztahovat na poškození čelního skla, pneumatik, podvozku či krádež.

Hodnocení půjčoven aut ve Španělsku

Chcete-li si vybrat spolehlivou půjčovnu ve Španělsku, nejvíce pozitivních hodnocení má dle Rentalcars.com společnost Sixt, Atesa a Budget, nejméně naopak Goldcar rental a Firefly.


Fides

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny


V minulých letech vyrostly u našich silnic tisíce billboardů. Ať už jsou povolené nebo postavené nelegálně, jisté je jedno: pro řidiče kolem jedoucích aut představují nezanedbatelné nebezpečí, které může ohrozit jejich život.


Devět zraněných kvůli poutači

Některé billboardy nevhodně rozptylují pozornost řidičů, nemluvě o tom, že jsou mnohdy umístěny v nebezpečných místech, kde mohou způsobit vážné dopravní nehody. Příkladem je například dopravní nehoda dodávky, která se stala před více než 2 lety, přesně 20. ledna 2013 u Drysic na Vyškovsku. Zranil se při ní řidič a osm děvčat, které v autě jely. Už před nehodou ale zdejší policie upozorňovala na to, že reklamní poutač by měl být odstraněn.


Horší srážka než se stromem

Problémem je především konstrukce stojanů na billboardy. V případě, že obrovské reklamní plakáty stojí na železném sloupu či mohutném betonovém podstavci, znamenají pro řidiče v případě vylétnutí vozu ze silnice obrovské nebezpečí. Srážka s podstavcem billboardu je plně srovnatelná s havárií způsobenou nárazem do stromu, má podobné nebo ještě horší následky. Může skončit i smrtelným zraněním.


Dopravní psychologové varují před nebezpečím

Dopravní psychologové varují, že reklamní poutače, jež se snaží upoutat kolemjedoucí barevnými obrázky a velkými tučnými písmeny, řidiče velmi rozptylují. Přitom zvláště ve městech a u velkých křižovatek jsou nebezpečné, protože pouhá setina vteřiny nepozornosti se může stát příčinou nehody.


Velkým problémem jsou i světelné reklamy u silnic ve městech. Oslňují posádku auta a tím snižují viditelnost. Řidič může snáze přehlédnout dopravní značku či dokonce chodce.  Náplní práce dopravní policie je na podobné rizikové billboardy a světelné reklamy ukazovat a předávat podnět správcům silnic. Jejich cílem by pak mělo být odstranit billboardy v místech, kde představují vážné ohrožení řidičů a jejich spolujezdců.


Fides

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B


Chtěli byste si pořídit skútr s vyšším výkonem, ale nechtělo se vám kvůli tomu zpět do autoškoly, protože máte řidičské oprávnění pouze pro skupinu B? Od 19.1.2013 je váš problém vyřešen. V tento den nabyla účinnosti velká novela zákona o silničním provozu, která je obsažená v zákoně č. 297/2011 Sb a díky níž můžete sednout na skútr o objemu do 125 cm3, aniž byste museli mít řidičské oprávnění skupiny A. Do této doby totiž směli osoby, které neměli příslušné skupinové oprávnění, řídit pouze mopedy či malé motocykly s konstrukční rychlostí do 45km/h-1.

Jaké parametry musí skútr splňovat?

Jak již bylo výše řečeno, skútr nesmí přesáhnout objem 125 m3, dále pak jeho max. výkon musí být od 11 kW a poměr výkon/hmotnost 0,1 kW/kg. Navíc musí být vybaven automatickou převodovkou. Legislativa si od tohoto kroku slibuje zejména zlepšení a zrychlení dopravní situace, neboť to, že novela umožnění lidem přesednout z vozů na skútry, by mělo dojít k úlevě na předimenzovaných silnicích.

Na co si dát pozor?

Pokud patříte k lidem, kteří nikdy na skútru nejezdili, a nemáte tedy s tímto druhem dopravního prostředku zkušenosti, pak nezapomínejte na opatrnost. Jízda na skútru rozhodně není to samé, jako jízda na kole a jeho ovládání a manipulaci je třeba nejdříve vyzkoušet, například na nějakém volném prostranství. Při jízdě na skútru zapomeňte na frajeřinky a vždy používejte přilbu. Nejenže tak zabráníte případné pokutě, ale především si chráníte to nejcennější, co máte – váš život. Naši řidiči totiž na skútry příliš zvyklí nejsou a snadno vás mohou na silnici přehlédnout.


Fides

Pokuta až 2.000,- Kč za řízení s nevyměněným ŘP


Vlastníte řidičský průkaz vydaný v rozmezí od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 a doposud jste si nezažádali o nový? Pak máte co dělat, abyste výměnu stihli včas a bez případné pokuty. Pokud tak totiž neučiníte, tak od 1.1.2014 se vystavujete riziku pokuty ve výši až 2.000,- Kč v případě, že vás policie se starým a tudíž neplatným řidičským průkazem zastaví.

Kde o nový „řidičák“ s logem EU požádat?

O nový řidičský průkaz s logem Evropské unie můžete požádat v obci s rozšířenou působností, připravte se však na to, že zde většinou mají omezený počet pracovníků a se zkracujícím se termínem možnosti výměny se bude úměrně prodlužovat čekací doba na nové vydání. Pokud si však pospíšíte a vyrazíte na příslušný úřad ještě v období dovolených, pak máte reálnou šanci, že zde nestrávíte dlouhé hodiny čekání. Státní tiskárna totiž o letních prázdninách není natolik vytížena a tak nový řidičský průkaz můžete získat i dříve než za 20 pracovních dnů.

Co potřebujete pro výměnu řidičského průkazu?

Pro výměnu řidičského oprávnění potřebujete pouze:

  • Průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas),
  • Stávající řidičský průkaz,
  • Vaši aktuální průkazovou fotografii o rozměru 3,5 x 4,5cm, která se lepí na žádost,
  • Vyplněnou žádost o vydání ŘP. Vzor, jak vyplnit žádost, naleznete zde, na stránkách Ministerstva dopravy.

Nezapomeňte, že fotografie musí být pořízena čelně a nesmíte se - bohužel - na ní usmívat. Pokud nestihnete starý řidičský průkaz vyměnit do 31.12.2013, pak nezapomeňte, že od 1.1.2014 pozbývá oprávnění platnost a vy budete klasifikování, jako občan řídící bez řidičského průkazu, za což vám hrozí pokuta do výše až 2.000,- Kč.

Nenechejte proto výměnu ŘP na poslední chvíli a zajistěte si jej včas a bez stresu.


Fides

Půjčení vozu s Wi-Fi


Často cestujete a přitom potřebujete být on-line? S naší autopůjčovnou Fides to není žádný problém. V rámci našich služeb můžete využít pronájem vozu s Wi-Fi a to za cenu pouhých 150,- Kč / den. V rámci této služby získáte 150 MB Internet s možností využití nejen v České republice, ale po celé Evropě. Další stahování dat nad limit je samozřejmě možné a to za příplatek 0,07 EUR/Mb.

Díky WiFi připojení do auta získáte nejen okamžitý přístup k nejnovějším informacím, ale především můžete být on-line vy i vaši spolucestující kdykoliv a kdekoliv na vaší cestě. Nemusíte tak ztrácet čas hledáním Wi-Fi sítě a čas ve voze můžete využít pro vyřízení pracovních či studijních záležitostí.

Pro koho je půjčení vozu s WiFi určeno?

Pro každého, kdo nechce zbytečně ztrácet čas. Pokud máte pronajatý vůz s řidičem, pak si můžete během cesty pohodlně a bez stresu vyřídit vaše pracovní záležitosti. Zapomněli jste si například prostudovat důležité materiály? Nevadí. Stačí si je nechat zaslat na váš e-mail a díky online připojení si vše prostudovat během cesty. Na vaši schůzku tak budete vždy připraveni a nic vás nezaskočí.

Pronájem vozu s WiFi je také ideální pro rodinné výlety či dovolené, zvláště pokud cestujete do míst, kde standardně internetové připojení není. Díky neustálému WiFi signálu se můžete jednoduše „porozhlédnout“ po plánovaných akcích a váš výlet či dovolenou si tak zpestřit.

Mít pronajatý vůz s WiFi samozřejmě oceníte také při vašich služebních cestách, kdy je nutné často vyřizovat desítky pracovních záležitostí.

Pronájem vozu s WiFi u autopůjčovny Fides se zkrátka vyplatí za každých okolností. Vyzkoušejte jej i vy.


Fides

Fides

Nová webová stránka pro autopůjčovnu Praha Fides


Spustili jsme pro Vás novou webovou stránku autopůjčovny Fides. Upřímně doufáme, že bude splňovat všechny Vaše požadavky. Zároveň jsme přešli na novou doménu, která by měla být lépe zapamatovatelná. Náš vozový park začal být mnohem přehlednější a zároveň jsme vytvořili rezervační formulář. V sekci Kontakt teď můžete najít Google mapu, na které je vyznačené naše sídlo.


SLEVY