Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Archiv novinek autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Fides

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B


Chtěli byste si pořídit skútr s vyšším výkonem, ale nechtělo se vám kvůli tomu zpět do autoškoly, protože máte řidičské oprávnění pouze pro skupinu B? Od 19.1.2013 je váš problém vyřešen. V tento den nabyla účinnosti velká novela zákona o silničním provozu, která je obsažená v zákoně č. 297/2011 Sb a díky níž můžete sednout na skútr o objemu do 125 cm3, aniž byste museli mít řidičské oprávnění skupiny A. Do této doby totiž směli osoby, které neměli příslušné skupinové oprávnění, řídit pouze mopedy či malé motocykly s konstrukční rychlostí do 45km/h-1.

Jaké parametry musí skútr splňovat?

Jak již bylo výše řečeno, skútr nesmí přesáhnout objem 125 m3, dále pak jeho max. výkon musí být od 11 kW a poměr výkon/hmotnost 0,1 kW/kg. Navíc musí být vybaven automatickou převodovkou. Legislativa si od tohoto kroku slibuje zejména zlepšení a zrychlení dopravní situace, neboť to, že novela umožnění lidem přesednout z vozů na skútry, by mělo dojít k úlevě na předimenzovaných silnicích.

Na co si dát pozor?

Pokud patříte k lidem, kteří nikdy na skútru nejezdili, a nemáte tedy s tímto druhem dopravního prostředku zkušenosti, pak nezapomínejte na opatrnost. Jízda na skútru rozhodně není to samé, jako jízda na kole a jeho ovládání a manipulaci je třeba nejdříve vyzkoušet, například na nějakém volném prostranství. Při jízdě na skútru zapomeňte na frajeřinky a vždy používejte přilbu. Nejenže tak zabráníte případné pokutě, ale především si chráníte to nejcennější, co máte – váš život. Naši řidiči totiž na skútry příliš zvyklí nejsou a snadno vás mohou na silnici přehlédnout.
SLEVY