Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Archiv novinek autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Fides

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny


V minulých letech vyrostly u našich silnic tisíce billboardů. Ať už jsou povolené nebo postavené nelegálně, jisté je jedno: pro řidiče kolem jedoucích aut představují nezanedbatelné nebezpečí, které může ohrozit jejich život.


Devět zraněných kvůli poutači

Některé billboardy nevhodně rozptylují pozornost řidičů, nemluvě o tom, že jsou mnohdy umístěny v nebezpečných místech, kde mohou způsobit vážné dopravní nehody. Příkladem je například dopravní nehoda dodávky, která se stala před více než 2 lety, přesně 20. ledna 2013 u Drysic na Vyškovsku. Zranil se při ní řidič a osm děvčat, které v autě jely. Už před nehodou ale zdejší policie upozorňovala na to, že reklamní poutač by měl být odstraněn.


Horší srážka než se stromem

Problémem je především konstrukce stojanů na billboardy. V případě, že obrovské reklamní plakáty stojí na železném sloupu či mohutném betonovém podstavci, znamenají pro řidiče v případě vylétnutí vozu ze silnice obrovské nebezpečí. Srážka s podstavcem billboardu je plně srovnatelná s havárií způsobenou nárazem do stromu, má podobné nebo ještě horší následky. Může skončit i smrtelným zraněním.


Dopravní psychologové varují před nebezpečím

Dopravní psychologové varují, že reklamní poutače, jež se snaží upoutat kolemjedoucí barevnými obrázky a velkými tučnými písmeny, řidiče velmi rozptylují. Přitom zvláště ve městech a u velkých křižovatek jsou nebezpečné, protože pouhá setina vteřiny nepozornosti se může stát příčinou nehody.


Velkým problémem jsou i světelné reklamy u silnic ve městech. Oslňují posádku auta a tím snižují viditelnost. Řidič může snáze přehlédnout dopravní značku či dokonce chodce.  Náplní práce dopravní policie je na podobné rizikové billboardy a světelné reklamy ukazovat a předávat podnět správcům silnic. Jejich cílem by pak mělo být odstranit billboardy v místech, kde představují vážné ohrožení řidičů a jejich spolujezdců.
SLEVY