Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Archiv novinek autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Fides

Půjčovny aut ve Španělsku


Láká vás procestovat Španělsko automobilem? Ceny za půjčení jsou velmi nízké, začínají již na 50 eurech za týden. Co však ušetříte při rezervaci, snadno zaplatíte na doprovodných službách. Proto se vyplatí půjčovnu aut ve Španělsku vybírat opravdu pečlivě.

Ve Španělsku působí známé půjčovny aut jako Europcar, Hertz, Dollar, Avis či Budget, ale také lokální hráči, kteří zásadně snižují ceny vozidel. Není tak problém rezervovat si automobil s cenou 50 euro na pevnině, nebo 60 euro na týden na Kanárských ostrovech či Mallorce. Vozy střední třídy začínají na 120 eurech za týden.

Půjčovny aut Španělsku se mohou prodražit

Výhodnou cenu za půjčení auta prodejcům kompenzuje rozšířená politika předplacené nádrže, anglicky „full to empty“ nebo „prepaid“. Vozidlo si rezervujete a uhradíte předem, nicméně na místě po vás budou požadovat zaplacení veškerých pohonných hmot v nádrži za cenu stanovenou autopůjčovnou. Služba se tak prodraží bez ohledu na to, kolik kilometrů reálně projedete.

Pokud se chcete při půjčení auta ve Španělsku vyhnout nepříjemnému překvapení, máte dvě možnosti. První je volit z nabídky osvědčených autopůjčoven, například z již jmenovaných Europcar, Hertz, Dollar, Avis či Budget. Druhou možností je zařídit celý pronájem předem například prostřednictvím Rentalcars.com. Snadno si zvolíte lokaci, autopůjčovnu a ihned vidíte, jaká pravidla pro pohonné hmoty se na vaše půjčení vztahují.

Pravidla půjčoven aut ve Španělsku

Půjčovny aut ve Španělsku zpravidla kladou důraz na věk řidiče, který by měl být mezi 25-70 lety, jinak si připlatíte. Důležité je vlastnit kreditní kartu s dostatečnou rezervou, zablokují vám na ni kauci za půjčení ve výši dle typu automobilu. Doporučuje se mít volných 25.000 Kč, které by měly stačit pro většinu vozidel z nabídky.

U dovolenkových destinací ve Španělsku se můžete setkat s malými lokálními autopůjčovnami, které vám nebudou blokovat žádnou zálohu. Stejně tak je možné půjčit automobil prostřednictvím hotelu či cestovní kanceláře.

Pozor na pojištění

Při půjčení auta ve Španělsku si ve smlouvě dobře pročtěte podmínky pojištění. Základem je pojištění hradící škodu na cizím majetku. Škodu na vypůjčeném vozidle ale hradíte částečně vy. Autopůjčovny se velmi liší v podmínkách, jedna nabízí havarijní pojištění se spoluúčastí 1200-3000 euro, jiná s nulovou. Pojištění lze zpravidla dokoupit, vždy si však přečtěte, co přesně pokrývá. Nemusí se vztahovat na poškození čelního skla, pneumatik, podvozku či krádež.

Hodnocení půjčoven aut ve Španělsku

Chcete-li si vybrat spolehlivou půjčovnu ve Španělsku, nejvíce pozitivních hodnocení má dle Rentalcars.com společnost Sixt, Atesa a Budget, nejméně naopak Goldcar rental a Firefly.
SLEVY