Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Zjistěte jaké jsou novinky kolem autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
 • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
 • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
 • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
 • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
 • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.  (28.06.15)   Půjčovny aut v Kanadě | Autopůjčovna Fides


  Půjčovny aut v Kanadě

  Krásy země javorových listů nejlépe poznáte během cestování automobilem. Tento způsob dopravy je zde velmi rozšířený a umožní vám navštívit místa, na která byste se jinak dostávali jen obtížně.

  Půjčovny aut v Kanadě naleznete prakticky v každém větším městě. Pokud se do země přepravíte letecky, pak si můžete být jisti, že se poblíž vašeho letiště půjčovna aut nachází. V Kanadě působí známé autopůjčovny jako Alamo, Budget, Hertz, Thrifty, ale také lokální hráči, které naleznete pouze v rámci kontinentu. Kvalita služeb je vysoká.

  Podmínky a ceny

  Kanada se vyznačuje přijatelnými podmínkami a cenami za půjčení auta. Váš věk by měl být minimálně 21 let, ideálně mezi 25-70. Nutné je vlastnit řidičské oprávnění alespoň rok a mít embosovanou kreditní kartu s dostatečnými prostředky pro předautorizování zálohy, ideálně alespoň 25.000 Kč. Na rozdíl od jiných zemí se u půjčovny aut v Kanadě většinou nesetkáte s různými podmínkami pojištění, standardně bývá nastavena spoluúčast 500-1000 CAD (10.000-20.000 Kč) s tím, že lze připlatit nulovou.

  V čem se však půjčovny aut v Kanadě velmi odlišují, jsou pravidla pro pohonné hmoty. Můžete se setkat hned se třemi případy.

  Předplacené (prepaid, pre-purchase, full to empty) pohonné hmoty nabízí půjčovna Discount. Jejich vozy startují na částce lehce nad 5.000 Kč za týden, avšak při výpůjčce po vás budou požadovat předplacení celé nádrže pohonných hmot za cenu stanovenou autopůjčovnou.

  Plnou nádrž paliva (free tank) nabízí půjčovna aut Thrifty. Zde je již cena paliva započítána do ceny předem. Vozidlo na týden vyjde od 7.500 Kč, nevyčerpaná část pohonných hmot se zpětně neproplácí.

  Dodané s plnou, vrácené s plnou (full to full) nabízí půjčovna aut Budget, ceny startují na 7.000 Kč za týdenní výpůjčku.

  Výhody půjčovny aut v Kanadě

  Autopůjčovny v Kanadě mají tři velké výhody. Tou první je relativně levný upgrade, za prémiová vozidla si připlatíte polovinu až 3/4 ceny oproti nejlevnějšímu modelu. Prakticky všechna auta mají automatickou převodovku a jejich základní výbava je bohatší, než u totožných modelů na starém kontinentě. Výhodou Kanady jsou levné pohonné hmoty, v přepočtu asi 20 Kč za litr.

  Rezervace a řízení auta v Kanadě

  Půjčovnu aut v Kanadě nejlépe vybírejte přes Rentalcars.com, ceny na místě bývají vyšší. Při řízení je třeba dát pozor na odlišné dopravní značení a poměrně striktní rychlostní limity, které se liší podle jednotlivých států. Za zmínku stojí, že Kanada sice toleruje malé množství alkoholu v krvi, pokutu ale můžete dostat za otevřenou lahev nebo plechovku s alkoholickým nápojem ve vozidle.
  (01.02.15)   Autopůjčovny v SAE


  Spojené arabské emiráty http://cs.wikipedia.org/wiki/Spojené_arabské_emiráty, federální, multikulturní země, složená ze 7 emirátů (států), země s nádechem exotiky. SAE má téměř 5 miliónů obyvatel. Dubaj a Abú Dhábí jsou moderní města, plná přepychu, s nejvyšší budovou světa, obrovským zábavním centrem, závodním okruhem F1, nejluxusnějším, 7 hvězdičkovým hotelem.Do Emirátů se nejsnadněji dostanete letecky (z Prahy cca 6 hodin).

  V Dubaji působí snad všechny mezinárodní řetězce autopůjčoven –  Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, a další. Většina z nich má pobočky na letišti v Dubaji a Abú Dhábí. V porovnání s Evropou jsou zde ceny pronájmů cca poloviční. O ceně pohonných hmot nemluvě, vždyť v SAE je ropa levnější než voda. Benzín vás tady vyjde na cca 10 Kč, nafta je o něco dražší. Síť čerpacích stanic je velmi hustá, nicméně v odlehlých koutech SAE bez plné nádrže můžete mít problém.​ Klima je suché a horké téměř po celý rok s vysokou vlhkostí.oae

  Autem se bez problémů dostanete ke všem turistickým atrakcím (úchvatné SKI Dubaj - 400 metrů dlouhá krytá sjezdovka http://cs.wikipedia.org/wiki/Ski_Dubai​). Všechna auta jsou samozřejmě klimatizována, bez klimatizace se v těchto tropických oblastech neobejdete.

  Silnice jsou luxusní, čtyř a šesti proudové, jediný problém můžete mít s pískem, který se ze silnic odklízí podobně jako u nás sníh. Dopravních značek a tabulí se bát nemusíte, jsou dvoujazyčné.​

  Nejen v​ Dubaji,alev celých Emirátech, se jezd​í stejně jako u nás, tedy vpravo. Připoutaní musí být jak řidiči, tak spolujezdci. Telefonovat za jízdy nesmíte. Řídit pod vlivem alkoholu samozřejmě také ne.​Žádné novinky, to vše znáte z ČR.

  Maximální povolená rychlostna​dálnicích bývá obvykle 100 – 120 km/h, hlavní silnice v zastavených oblastech cca​80 km/h, silnice v hustěji ​obydlených oblastech 40 km/h. Třeba v Abú Dhabí se může jezdit o něco rychleji.

  SAE je všeobecně známá​bezohlednostířidičů a vysokou mírou nehodovosti. Buďte tedy obezřetní.​

  Pokuty jsou na české poměry vyšší - projetí na červenou ​cca 2 50​0 – 8000​Kč. P​arkování nižší, cca 5-10 Kč/hodina.

  ​Půjčeníauta v Dubaji, je to složité? Není, je to velmi podobné jako všude jinde:​


  • řidičák vám dají v 18 letech​, nicméně hodně autopůjčoven požadujeminimální věk řidiče 25 let.
  • ​pokud chcete půjčit automobil, musíte mít u sebe český, ale imezinárodní řidičák, jinak neuspějete.​ Vydání MŘP není složité,
  • musíte mít takécestovní pas a platební kartu
  • ​u některých autopůjčoven se setkáte s požadavkem adresy hotelu, kde jste ubytováni


  ​Dejte si pozor na:  Pojištění

  1. ​Na pojištění nešetřete, není moc měst, kde by bylo více luxusních aut než třeba v Dubaji a pokud někomu způsobíte škodu, určitě byste ji nechtěli platit ze svého.
  2. ​Lidéčtěte. Před podpisem si smlouvu důkladně přečtěte, nespoléhejte na renomé mezinárodní autopůjčovny. ​Nerozumíte něčemu? Ptejte se, chtějte více informací, změnu ve smlouvě.

  Omezení počtu najetých km/mílí

  ​Podobné jako u nás, některé autopůjčovny mají tarify, kde jste limitování počtem najetých km​.

  Potřebujete opravdu vše, co vám nabízí?

  ​Skutečně potřebujete satelitní navigaci? Střešní nosič? Ne? Pak to neplaťte!

  Je cena konečná?

  ​Pozor třeba na daně, poplatky za úklid vozu, prázdnou nádrž ve vráceném voze, atd.

  Buďte dochvilní

  ​Pokud vůz vrátíte pozdě, mohou vám naúčtovat cenu za celý den. Pozor na to.

  Každý další řidič za příplatek

  ​Pokud vás pojede více a v řízení se budete střídat, musí to být uvedeno ve smlouvě.

  Garance

  Je požadována garance platební kartou. Tato garance může být použita na pokrytí jakýchkoli dalších poplatků na konci pronájmu (palivo, prodloužení pronájmu, mýtné, pokut v době pronájmu apod.).

  Cestujete s dětmi?

  ​Dítě do10 letmusí být vautosedačce​ (nemáme ověřeno, na některých serverech se uvádí jiný věk).

  ​Pár tipů na závěr:

  ​Autopůjčovny najdete už​na letišti v Dubaji nebo Abú Dhabí. Rezervaci doporučujemeprovést předem přes internet, nejlépe 2-3 měsíce dopředu​. Proč? ​Ušetříte.Jinak v autopůjčovnách na letištích bývají ceny nejvyšší.Před rezervací porovnávejte. V SAE je autopůjčoven opravdu hodně, je z čeho vybírat.​

  ​Orientační ceny pronájmu (berte s rezervou):


  Hyundai i10 c​ena: 459 Kč /​den

  Toyota Yaris 1.3 c​ena: 534 Kč /​den

  Toyota Corolla 1.8 cena: 761 Kč /​den

  (24.01.15)   Operativní leasing, vyplatí se?


  Nejdříve si zhodnotíme možnosti na trhu při provozování firemního auta a jeho dopad na účetní a provozní stránku. Orientujete-li se alespoň trochu v této oblasti, doporučím přeskočit rovnou na odstavec operativního leasingu a přečtení si výhod pro malé i velké firmy.


  Klasický úvěr
  Při normálním úvěrů od bankovního sektoru si zakoupíme automobil, kde mimo normálních splátek bankovní společnosti, platíte také veškeré náklady spojené s provozováním vozidla. A vzhledem k tomu, že se jedná o auto, můžete si ho odepisovat až po 5-ti letech v odpisové skupině č.2.


  Finanční leasing
  Oproti úvěru uvedeme jako hlavní fakt, že nedochází z účetního hlediska k zadlužování  firmy a volné finanční prostředky můžeme použít na rozšiřování podnikání. Tento závazek se účtuje jen v podrozvahové evidenci, zatímco přijatý úvěr je nutné vykazovat jako zvyšující se cizí zdroje. Ale u první splátky pozor, ta může být zvýšená
  U finančního leasingu, dle druhu zvoleného programu, budou zůstávat další  povinnosti. Vedle pojištění, kde si můžete domluvit s leasingovou společností,zda-li bude plátcem ona, nebo vy, zůstávají vám na starosti další provozní náklady, ve formě garančních kontrol, amortizace vozidla atd.


  Operativní leasing
  Tento program je nejlépe určen firmě, která se chce starat o podnikání a nezatěžovat se starostmi o vozový park. Dalším plusem je, že u operativního leasingu máme účtování a daňové dopady jednodušší. Budeme-li se bavit o rovnoměrně rozvrženém operativním leasingu,  nájemné hrazené nájemcem u operativního leasingu, je daňově uznatelným nákladem.  operak
  U operativního leasingu je jasně dána měsíční splátka a pomineme-li provozní náklad ve formě paliva a řidiče, žádné další náklady nás již nečekají. Auta jsou dodávána téměř nová, s povinným i havarijním pojištěním, dobu obměny automobilu si můžeme domluvit s autopůjčovnou na rok či na delší časový horizont. Záleží jen na našich požadavcích, na jak dlouhou dobu si auto pronajmeme a jaký balíček si případně zvolíme. Liší se výše povinného ručení, pripojištěním skel nebo silničního asistenta.
  Vždy ale budeme jasně vědět, jaká platba nás měsíčně čeká a nemusíme si dělat starosti ohledně převedení vozidla do firemní flotily, pokud na tom nebudeme trvat. 
  U velkých leasingových společností navíc můžeme získat atraktivní finanční odměny ve formě spolupráce s jejími partnery. Například u poskytovatelů paliva, autoservisů, dealerů automobilů nebo pojišťoven. Kde máte možnost výběru osobních či menších užitkových automobilu až po velké dodávky a ušití programu operativního leasingu na míru.​

  Zkuste se na operativní leasing informovat u Fidesu. Ušijeme vám tarif na míru.
  (27.08.13)   Prodáváte auto? Nezapomeňte na odhlášení z registru!


  Chystáte se prodávat auto? Pak kromě řádně sepsané prodejní smlouvy byste neměli opomenout zajistit i jiné náležitosti, jakými je ukončení povinného ručení a především odhlášení vašeho vozu z centrálního registru vozidel.

  Zvláště na posledně jmenovanou náležitost majitelé velice často zapomínají – jednoduše převezmou peníze a zruší povinné ručení – jenže pak se nestačí divit. Pokud totiž nový majitel „zapomene“ váš vůz přihlásit, s největší pravděpodobností vám do tří let přijde velice nepříjemný dopis s urgencí uhrazení poplatku za nepojištěné vozidlo. A v tomto případě pak již nemluvíme o stokorunových částkách, ale o částce v řádu několika tisíc. Nejčastěji se sankce pohybují od 20 – 300,- Kč za každý den prodlení a to jen z toho důvodu, že jste nenahlásili změnu vlastníka registru.

  Nejprve vůz odhlásit a až poté ukončit povinné ručení

  Vzhledem k tomu, že ze zákona neexistuje žádná povinná lhůta pro převod, je nutné při prodeji vozu nejprve vůz odhlásit a až poté ukončit pojistku týkající se povinného ručení. Pokud to neuděláte, tak celou dobu, kdy nebylo vozidlo odhlášeno a kdy si jej nový majitel nepřihlásil, jdou sankce za nepojištění na vaše bedra.

  Co se týče placení povinného ručení a prodeje vozu přes autobazar – i v tomto případě bohužel musíte povinné ručení hradit a to i přesto, že s vozem nejezdíte. I v autobazaru totiž mohou probíhat předváděcí jízdy, při kterých se může stát nehoda, která by pak nebyla krytá. Jak je to ale, pokud byl vůz v důsledku autonehody poškozen a je dlouhodobě v servisu? Povinné ručení jste povinni hradit i v tomto případě. Pokud nechcete, pak musíte odevzdat značky na registru a vyřadit vůz dočasně z provozu. Toto vyřazení je však také zpoplatněno, proto zůstává otázkou, zda se vám tento krok vyplatí.
   SLEVY