Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Zjistěte jaké jsou novinky kolem autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
 • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
 • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
 • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
 • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
 • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.  (27.08.13)   Prodáváte auto? Nezapomeňte na odhlášení z registru!


  Chystáte se prodávat auto? Pak kromě řádně sepsané prodejní smlouvy byste neměli opomenout zajistit i jiné náležitosti, jakými je ukončení povinného ručení a především odhlášení vašeho vozu z centrálního registru vozidel.

  Zvláště na posledně jmenovanou náležitost majitelé velice často zapomínají – jednoduše převezmou peníze a zruší povinné ručení – jenže pak se nestačí divit. Pokud totiž nový majitel „zapomene“ váš vůz přihlásit, s největší pravděpodobností vám do tří let přijde velice nepříjemný dopis s urgencí uhrazení poplatku za nepojištěné vozidlo. A v tomto případě pak již nemluvíme o stokorunových částkách, ale o částce v řádu několika tisíc. Nejčastěji se sankce pohybují od 20 – 300,- Kč za každý den prodlení a to jen z toho důvodu, že jste nenahlásili změnu vlastníka registru.

  Nejprve vůz odhlásit a až poté ukončit povinné ručení

  Vzhledem k tomu, že ze zákona neexistuje žádná povinná lhůta pro převod, je nutné při prodeji vozu nejprve vůz odhlásit a až poté ukončit pojistku týkající se povinného ručení. Pokud to neuděláte, tak celou dobu, kdy nebylo vozidlo odhlášeno a kdy si jej nový majitel nepřihlásil, jdou sankce za nepojištění na vaše bedra.

  Co se týče placení povinného ručení a prodeje vozu přes autobazar – i v tomto případě bohužel musíte povinné ručení hradit a to i přesto, že s vozem nejezdíte. I v autobazaru totiž mohou probíhat předváděcí jízdy, při kterých se může stát nehoda, která by pak nebyla krytá. Jak je to ale, pokud byl vůz v důsledku autonehody poškozen a je dlouhodobě v servisu? Povinné ručení jste povinni hradit i v tomto případě. Pokud nechcete, pak musíte odevzdat značky na registru a vyřadit vůz dočasně z provozu. Toto vyřazení je však také zpoplatněno, proto zůstává otázkou, zda se vám tento krok vyplatí.
   SLEVY