Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Zjistěte jaké jsou novinky kolem autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
 • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
 • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
 • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
 • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
 • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.  (31.08.13)   Osoba blízká? Od 19.1.2014 osoba vzdálená


  Spáchali jste přestupek a nechce se vám platit pokutu ani přijít o body? Do 18.1.2014 můžete použít ještě osvědčenou „fintu“ a při předvolání použít „institut osoby blízké“, tj. oznámit, že přestupek s vozem (např. vysoká rychlost či nedovolené parkování), jste nespáchali vy, ale osoba k níž máte blízký vztah. Za takovou osobu se pak může považovat nejen bratr, sestra, manžel či manželka, ale také třeba oblíbený herec či sportovec.

  Od 19.1.2013 však dojde k platnosti nového zákona. Od tohoto okamžiku již budete mít v případě, že budete dohledáni a předvoláni k podání vysvětlení ke spáchání přestupku, dvě možnosti. Buď přímo na místě uvedete, kdo v danou chvíli vůz řídil a přestupek spáchal (pakliže jste neřídil(a) sám(a)), čímž veškerá odpovědnost padne na hlavu viníka anebo to odmítnete. V tom případě se však bude na vás pohlížet jako na viníka, jenž přestupek spáchal a jako majitel vozu budete muset stanovenou pokutu zaplatit sám (a to až 10.000- Kč). Nicméně pozitivní na tom je to, že nepřijdete o body.

  Jak zákon obejít?

  Nebyli bychom to ale v Čechách, abychom si i na tomto zákoně nenašli nějakou skulinu, protože žádný zákon není dokonalý. Když nemůžeme použít „osobu blízkou“, což takhle použít „osobu vzdálenou“? Jak to vypadá pak v praxi? Jednoduše.

  Při předvolání se příslušnému policistovi sdělí, že vůz řídila osoba, jejíž totožnost je vám sice známá, ale jedná se o obyvatele Ameriky (nebo Anglie, Německa, Švédska… jak je libo), který byl v inkriminovanou dobu u vás na návštěvě a vůz si zapůjčil. V tom případě je Policie povinná postupovat stejným způsobem, jako u osoby s českým občanstvím – tj. pokusit se jej předvolat k podání vysvětlení. A u cizince to bude skutečně asi velmi obtížné.
   SLEVY