Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Zjistěte jaké jsou novinky kolem autopůjčovny Praha Fides

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
 • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
 • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
 • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
 • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
 • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.  (07.12.13)   Jak vybrat ideální rodinný vůz?


  Vybrat ideální rodinný vůz nebývá rozhodně věcí jednoduchou. Často je rodina limitována rozpočtem a možností, jaký vůz zakoupit, jsou desítky. Určitě se tedy vyplatí nad koupí rodinného vozu popřemýšlet a najít nejlepší kompromis v poměru cena versus užitek.

  Pokud je váš rodinný rozpočet limitován a nemůžete si dovolit koupit vůz nový, pak je nutné se poohlédnout po nějakém voze ojetém. Ojetiny vozu sice nejsou vždy bez rizika, nicméně nesou sebou také řadu výhod. Tou hlavní je především nižší pořizovací cena. Vůz starý cca. 2 roky můžete pořídit s 30 -50% slevou, u vozů starších více jak 10 let je pak pořizovací cena mnohdy jen desetinná oproti ceně původní.

  Jaká jsou hlavní kritéria pro výběr ideálního rodinného vozu?

  V případě rodinného vozu budete s největší pravděpodobností volit jiná kritéria pro rozhodování jaký vůz pořídit, než v případě vozu služebního.

  Bezpečnost – bezpečnost by měla být na prvním místě a to nejen v případě rodinného auta, které by váš výběr mělo ovlivnit. Dobrým vodítkem může být základní pravidlo, že čím větší vůz je, tím je také bezpečnější. V základní výbavě by vůz měl určitě mít ABS a alespoň 4 airbagy. Vítaným pomocníkem v případě smyku je pak systém ESP.

  Praktičnost – rodinný vůz by měl být praktický nejen z pohledu pohodlnosti pro jednotlivé pasažéry, ale také například z pohledu velikosti úložného prostoru. Samozřejmě, že pohled na praktičnost vozu se může lišit, vždy záleží na požadavcích rodiny.

  Výbava – to, jakou má vůz základní výbavu, bývá velice často důležitým kritériem pro to, zda si vůz koupíte či nikoliv. Modernější vozy, kromě základního vybavení, jakými jsou již zmiňované ABS či airbagy, mají také například klimatizaci či elektrické stahování okének. Příjemnou výbavou je také posilovač řízení či multifunkční volant.

  Ekonomičnost – v dnešní době, snad více než kdy předtím, se také hledí na ekonomičnost vozu, tj. na jeho spotřebu. Pokud s vozem najezdíte více jak 30.000 km ročně, pak se vám vyplatí zakoupit vůz s dieselovým motorem, který má menší spotřebu, než motory zážehové.

  Pokud bychom tedy shrnuly všechny poznatky, pak dobrým tipem pro rodinný vůz může být například Škoda Octavia Combi. Poskytuje nejen komfortní požitek z jízdy všem pasažérům, ale také dostatečně velký úložný prostor. Navíc si můžete vybrat s několika typů motorů a jako vůz vyráběný v ČR nebudete mít tak velký problém sehnat v případě nutnosti náhradí díly.
   SLEVY