Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

To co čemu nejvíce nerozumíte

Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690


– dálniční známka nebo také dálniční kupón představuje poplatek za užívání rychlostních silnic a dálnic pro motorová vozidla do 3,5 tuny v České republice, přičemž toto zpoplatnění je upraveno zákonem č. 13/1997 Sb. ze dne 21. února 1997. Hodnota dálniční známky se liší v souvislosti s její platností. Nejčastějším typem dálničních známek jsou dálniční známky roční, které mají platnost od 1. prosince předchozího roku do 31. ledna roku následujícího. Každá známka disponuje sériovým číslem a kontrolním kupónem, který je nutné mít k dispozici při kontrole policejní hlídkou. Na každé známce a kontrolním kupónu musí být napsána registrační značka vozu. První část kuponu musí být umístěna v pravém dolním rohu na vnitřní straně čelního skla vozu. Všechny vozy naší autopůjčovny jsou nejen pravidelně servisované, ale disponují samozřejmě také dálniční známkou, proto se nemusíte obávat s nimi cestovat i po rychlostních silnicích a dálnicích.

– dopravní nehodou (nebo také silniční nehodou) se nejčastěji označuje událost v provozu na pozemních komunikacích (např. kolize / srážka dopravních prostředků), při které dojde k hmotné škodě na majetku, zranění či usmrcení osob. V případě, že se řidič stane přímým účastníkem dopravní nehody, je povinen neprodleně zastavit vozidlo, zdržet se požit alkoholických nápojů a jiných návykových látek, v případě potřeby poskytnout první pomoc a spolupracovat při zjišťování skutkového stavu.

– jedná se o nadstandardní vybavení vozu sloužící k přepravě kol. Držáky nebo také nosiče kol mohou být umístěny na střeše vozu, popř. jako zadní nosič kol, který se umístí za zadní dveře vozu. Zadní nosiče kol jsou vhodné zejména pro vyšší typy aut, popř. vozy, které na střeše převážejí jiný náklad. V rámci poskytování nadstandardních služeb si můžete držáky kol v naší autopůjčovně za poplatek 60,- Kč / den taktéž zapůjčit.

– kromě povinné výbavy vozu předepsané zákonem je možné váš vůz vybavit také tzv. doporučenou výbavou. Jedná se o výbavu, která není povinná a patří k ní např. tažné lano, hasicí přístroj, pracovní rukavice, bateriová svítilna, měřič tlaku vzduchu, startovací kabely, voda (nejlépe destilovaná) apod.SLEVY