Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss
Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
 • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
 • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
 • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
 • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
 • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Zpět

TIPY NA SHOPPING >> Seznam outletů

Seznam outlet arén v ČR a v cizině

Pokud milujte nákupy ve slevách, pak jste zcela jistě už někdy slyšeli pojem „outlet aréna“. Jedná se o speciální druh velkého nákupního centra, který sdružuje desítky obchodů specializovaných na určitou značku nebo určitý sortiment. Zákazníci tak zde mohou zakoupit značkové zboží s vysokými slevami, mnohdy více jak 50%.

První outletová centra vznikla v USA, u nás se první outlety objevily po roce 1989 a nutno podotknout, že v posledních letech se těmto obchodům zde skutečně daří.

Jaké jsou nejznámější Outlety v ČR?

V Česku nyní působí velké množství outletových obchodů, přičemž nesmíme zapomínat i ty menší. K těm nejznámějším však patří zejména:sterboholy

 • Outlet Aréna Štěrboholy – jeden z nejznámějších a největších pražských outletkomplexů. V první fázi zde bylo otevřeno 70 značkových obchodů, nabízející zboží například z kolekcí Adidas, Nike, Amnesia, Pietro Filip, Alpine Pro, Reebok či Salamander.


 • Outlet Freeport Hatě – první otevřené outletovéhatecentrum v České republice, které můžete navštívit na hranicích s Rakouskem, nedaleko města Znojma. Naleznete zde více jak 60 obchodů, které nabízejí nejen značkové oblečení, ale také např. sportovní vybavení či potřeby do domácnosti.
 • Outlet Exit 66 – Loketoutlet aréna, která vyniká zajímavým architektonickýmloketpojetím, kdy jednotlivé sektory jsou koncipované jako nejvýznamnější světová obchodní metropole. Pokud byste chtěli tento zajímavě řešený obchodní komplex navštívit, pak se musíte vydat na dálnici D1 vedoucí z Prahy do Brna.

Menší outletové haly, jsou pak otevřeny např. v Mladé Boleslavy, Českých Budějovicích či Hradci Králové. Nejedná se však o velké obchodní komplexy s desítkami obchodů, ale o velkou prodejní plochu s nabídkou značkového zboží se slevou.

Jaké jsou nejznámější Outlety v zahraničí?

Samozřejmě, že i u našich zahraničních sousedů, máte možnost navštívit některé vyhlášené outlet arény.  Kam tedy můžete vyrazit?

 • Designer Outlet Parndorf – obrovský outlet komplex, který se rozprostírá na plošepandorf 37 tisíc metrů čtverečních, má svým zákazníkům opravdu co nabídnout. Nachází se cca. 30 minut od Vídně a najdete zde skutečně vše – značkové oblečení pro muže, ženy i děti, sportovní obuv, sklo i porcelán, kabelky i šperky. Pokud si tedy chcete udělat příjemný výlet spojený s nakupováním, pak je Parndorf ideálním cílem.
 • d
 • Metzingen designer outlet – jsou-li vám blíže německé hranice, pak můžete vyrazit do německého Metzingenu, kde nakoupíte často za více jak poloviční ceny oblečení z kolekcí významných světových návrhářů. Od hranic s Rozvadovem je aréna vzdálená dalších 375 km. • B5 Designer Outlet ve Wustermark u Berlína (od hranic s Hřenskem vzdálená 310b5 km) je další známá outlet aréna s nabídkou především pánské, dámské a dětské módy světoznámých značek, jakými jsou např. Adidas, Mango, Levix, Mexx či Nike.

V případě víkendového „shoppování“ zcela jistě vedou ženy, které často nákup (zejména pak třeba oblečení) považují za příjemný relax, při kterém si nejen odpočinou, ale navíc udělají i radost. Ať již je však vaše představa o super víkendu jakákoliv, vždy záleží jen a jen na vás, jak ji zrealizujete.
SLEVY