Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss
Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Zpět

SVĚT 2 >> Autopůjčovny v Německu

Zapůjčení automobilu v Německu

U našich západních sousedů je díky rozvité infrastruktuře půjčení automobilu velmi jednoduché. Výběr vozů a vlastní proces půjčení se příliš neodlišuje toho v ČR. Hlavní otázkou tak je, kam s vypůjčeným vozidlem vyrazit.

Půjčení z domova či na místě

Stejně jako v jiných zemích je zásadní otázkou v Německu, jestli automobil rezervovat předem nebo až na místě. Budete-li rezervovat předem, například přes rentalcars.com, snadněji si zvolíte produkty a služby, které skutečně potřebujete.

Budete-li automobil půjčovat na místě, kromě o něco vyšší ceny se zpravidla nesetkáte s žádným problémem. Němci jsou velmi diplomatičtí, a pokud zvolíte spolehlivého partnera, nebude vám vnucovat něco, co nechcete. I přesto se vyplatí nechat si na místě vysvětlit všechny podmínky půjčení v jazyce, kterému rozumíte.

Ceny půjčení v Německu jsou díky konkurenci nízké, při rezervaci předem se dostanete na cenu okolo 700 Kč za den půjčení u základních modelů. U dlouhodobých pronájmů již příliš neklesají. Zejména v letních měsících a při půjčení na poslední chvíli mohou být ceny vyšší.

Podmínky a doklady

Platí v podstatě stejné podmínky jako při půjčení v ČR. Je tedy potřeba občanský průkaz, řidičský průkaz a vratná kauce složená nejlépe pomocí blokace na kreditní kartě. Místní autopůjčovny přijímají i depozit v Eurech.

Věk řidiče není při půjčení omezen, ale pro osoby mladší 23 let nebo starší 70 let mohou autopůjčovny vyžadovat příplatky.

Na co si dát pozor

Stejně jako u všech výpůjček se vyplatí prostudovat smlouvu a podmínky, zejména pojištění, spoluúčast, příplatkové služby a omezení počtu najetých kilometrů. Pokud máte problémy s němčinou, vyžádejte si formuláře a podmínky v angličtině.

Máte-li v úmyslu cestovat za hranice Německa, vždy o této skutečnosti informujte autopůjčovnu předem. U luxusnějších automobilů může být pohyb za hranice zakázán úplně.

Řízení v Německu

V Německu platí rychlostní limity 50km/h v obci, 100km/h mimo obec a neomezeně na dálnici, pokud není rychlost omezena označením. Tyto limity se nevyplatí překračovat, případné postihy jsou poměrně citelné. Autopůjčovny mohou mít ve smlouvě uvedenou maximální přípustnou rychlost vozidla a sankci při jejím překročení.

Na silnicích platí tolerance alkoholu až do 0,5 promile (zhruba půllitr piva), nicméně opět některé autopůjčovny mohou mít v podmínkách úplný zákaz alkoholu. V případě nehody je pak podnapilost brána jako přitěžující okolnost.

Obecně lze říct, že se půjčení automobilu v Německu vyplatí především tehdy, máte-li v úmyslu cestovat po tamějším venkově či navštívit různá specifická místa. Naopak se nedoporučuje půjčování automobilu na jízdu po městě, protože je v Německu poměrně drahé parkování a nedostatek míst. Na cestování po městě je vhodnější MHD či příměstskými vlaky, tzv. S-Bahn. Jejich síť je velmi hustá.SLEVY