Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss
Rychlá kalkulačka

: :

: :
Připojištění vozu
 
-.---,- Kč *
* cena je bez 21% DPH

Objednat TEĎ

Fides - Váš spolehlivý partner pro zapůjčení auta.


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Novinky autopůjčovny Fides
Půjčovny aut ve Španělsku...více
vloženo 28.08.2015

Billboardy u silnic: V nebezpečných úsecích by měly být odstraněny...více
vloženo 06.04.2015

Na skútr do 125 cm3 i s řidičákem sk. B...více
vloženo 27.01.2014


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.Zpět

SVĚT 2 >> Zapůjčení automobilu v Polsku a Pobaltí

Zapůjčení automobilu v Polsku a Pobaltí

Polsko a Pobaltské státy mohou být zajímavou turistickou destinací či cílem vaší pracovní cesty. Zapůjčit se zde automobil je poměrně jednoduché, i když směrem na sever síť zvolna řídne. Zatímco získat vozidlo v Polsku není žádný problém, v Litvě, Lotyšsku i Estonsku se vyplatí kontaktovat autopůjčovnu předem.

Půjčení z domova či na místě

Pokud již nyní víte, že si budete ve výše uvedených státech půjčovat automobil, vyplatí se vám objednat jej předem například prostřednictvím rentalcars.com. Ceny jsou velmi příznivé, vozidla v Polsku a Litvě seženete již zhruba za 700 Kč na den, v Estonsku a Lotyšsku dokonce za 600 Kč na den. Ceny jsou uvedeny vždy za základní modely.

Vozidlo si můžete pochopitelně zapůjčit až na místě, v Polsku a Litvě byste s tím neměli mít problém. V Estonsku a Lotyšsku vám může hledání služby zabrat delší čas, pokud necestujete přímo do hlavního města. Ceny ale bývají zpravidla vyšší, zejména pokud se obrátíte na lokálního provozovatele.

Podmínky a doklady

Standardně doporučujeme OP, ŘP  a kreditní kartu. Na půjčení vám postačí klasický řidičský průkaz. Můžete se setkat s příplatky, pokud vám není 25-70 let, požadujete druhého řidiče či cestu za hranice.

Na co si dát pozor

Při půjčení si vždy zkontrolujte, zda údajům ve smlouvě odpovídá stav vozidla, tachometru a množství pohonných hmot. Budete-li si půjčovat od lokálního poskytovatele, vždy si detailně pročtěte smlouvu a podmínky, zejména s důrazem na pojištění a případnou spoluúčast.

V Polsku je ideální vozit smlouvu o pronájmu společně s technickým průkazem. Při silniční kontrole po vás mohou požadovat doklad zplnomocňující vás k řízení daného vozidla od osoby či firmy uvedené v osvědčení o registraci. Totéž platí i pro vozidlo půjčené například od kamaráda.

Řízení

Vlastní řízení v oblasti je bez komplikací. Doporučujeme denní svícení a případně sněhové řetězy, pokud se chystáte na sever mimo města.

Máte-li v plánu mezi státy přejíždět, vyhněte se Kaliningradské enklávě spadající pod Rusko. Není součástí Evropské Unie, takže pro vstup na území potřebujete pas a vízum.

Tipy pro půjčení

Rozhodně se vyplatí zajistit si půjčení vozidla předem. Dosáhnete tak lepší ceny a navíc máte zpravidla možnost objednávku v případě zrušení cesty bezplatně stornovat.SLEVY