Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Berlín (Německo)
KM
od
Prahy
380 km
Čas
cesty
3,5 hod.
img transfer_auta 248
5900,- Kč
img transfer_auta 253
6900,- Kč
img transfer_auta 254
8900,- Kč
objednat


img taransfer_eu 282

Berlín

Berlín, který se stal po sjednocení Německa v roce 1990 jeho hlavním městem, není zcela jistě třeba představovat. Jde o město ležící ve spolkové zemi Braniborsko, 70 km západně od hranic s Polskem. Berlín se kromě titulu největší město Evropy může pyšnit také řadou impozantních zámků a paláců či řadou nákupních center, kaváren a objektů pro příjemné strávení volného času. Berlín je zkrátka městem, kde si každý najde to své.

Tvář Berlína včera a dnes

První historické zmínky o Berlíně se datují k roku 1244, kdy zde vznikla slovanská osada. Postupně se osada začíná rozrůstat a nabývat na významu. Během 17. století se v budoucím Berlíně rozrůstá výroba porcelánu a textilu. V roce 1701 byl Berlín povýšen na sídelní královské hlavní město a to na základě sebeprohlášení knížete Bedřicha III. za krále Bedřicha I. pruského. Během 18. století se město stává předním průmyslovým městem Pruska. V roce 1871 je Berlín prohlášen za hlavní město Německé Říše a v té době zde žije více než 800.000 obyvatel. Hluboká krize pro město nastala po 1. a 2. světové válce. Během druhé světové války, kdy byl Berlín od roku 1943 – 1945 bombardován, byla zničena více jak 1/3 obytných domů a mnoho historických staveb. Po ukončení 2. světové války byl Berlín rozdělen na Západní část (ovládanou USA) a Východní část (ovládanou SSSR). Napětí mezi oběma stranami vyvrcholilo 13. srpna 1961, kdy byla postavena proslulá Berlínská zeď, která zde město rozdělovala dlouhých 30 let, než byla obyvateli po sjednocení Německa zničena.

Zajímavé historické a kulturní památky Berlína

Při návštěvě Berlína máte desítky možností, jak využít volný čas. Milovníci kulturních památek by si neměli nechat samozřejmě ujít prohlídku města po architektonické stránce. Pokud patříte k turistům, kteří do města zavítali pouze na krátký čas, pak na zastávce Zoologischer Garten nastupte do autobusu č. 100 a užijte si prohlídku pamětihodností panoramaticky. Ostatní samozřejmě mohou celou trasu projít pěšky, přičemž je možné obdivovat desítky kulturních památek. Z těch nejvýznamnějších jmenujme např. Hackesche Höfe, který je tvořen komplexem 8 nádvoří, barokní palác Charlottenburg či Gerndarmenmarkt, jenž se chlubí titulem nejkrásnějšího náměstí Berlína. Zde také naleznete dvě barokní katedrály Deuscher Dom a Francösischer Dom, které byly vybudovány počátkem 18. století.

Pokud vás zajímá období studené války, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Checkpoint Charlie, což je patrně nejznámější hraniční přechod Berlína právě z tohoto období. Zde mohli z jedné části města do druhé na zvláštní povolení přecházet pouze diplomaté, novináři a obyvatelé jiné než německé národnosti.

Zájmu turistů se těší také East Side Gallery – největší muzeum pod širým nebem na světě, kde můžete vidět zbytky proslulé Berlínské zdi, která v roce 2000 prošla rekonstrukcí a jež je pomalována zajímavými grafickými prvky, většinou s náměti z historie města i dějin Německa.

Jste-li v Berlíně, pak jistě nesmíte vynechat patrně jeho nejznámější památku -  Braniborskou bránu, jež byla dokončena v roce 1791 a která se zároveň stala symbolem tohoto města. Původně památka sloužila jako vstupní brána, kde se platilo mýtné.

Zábava a volný čas Berlína

Berlín je skutečně obrovským městem, kde můžete strávit příjemný den, víkend i celou dovolenou. Kulturního a společenského vyžití nabízí desítky, takže nemusíte trávit volný čas pouze obhlídkou pamětihodností. Berlín nabízí spoustu zábavy i odpočinku, jak pro dospělé, tak i pro děti.

Častou vyhledávanou turistickou atrakcí je například Aqua Domobří akvárium s desítkami vzácných druhů ryb a korálů, které najdete poblíž Alexanderplatz v Hotelu Radisson. Jedná se o skutečně světový unikát svého druhu, akvárium je naplněno až 1000 litry vody. Malé i velké pak určitě potěší návštěva proslulé berlínské Zoologické zahrady, která je vůbec nejstarší zoologickou zahradou v Německu a zároveň se pyšní nejvyšším počtem chovaných druhů zvířat na světě.

Zájmu turistů se také těší Voskové muzeum Madame Tussaud’s, které můžete vidět po celém světě, přičemž nejznámější je asi to Londýnské. Naleznete zde voskové figuríny např. Marlene Dietrich, vědce Alberta Einsteina, kancléřky Angela Merkel či tenisty Borise Beckera.

A pokud si po celodenních aktivitách chcete skutečně odpočinout, pak zavítejte do Badeschiff Treptow, který je umístěn přímo na řece Spree a představuje originální kombinaci baru a venkovního bazénu. Ten je v zimních měsících zastřešen, takže ani chladnější dny vás nezaskočí.SLEVY