Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Dortmund (Německo)
KM
od
Prahy
670 km
Čas
cesty
7 hod.
img transfer_auta 248
11800,- Kč
img transfer_auta 253
13800,- Kč
img transfer_auta 254
17800,- Kč
objednat


img taransfer_eu 283

Dortmund

Město Dortmund leží v oblasti německého Severního Porýní – Vestfálska a patří k největšímu městu tohoto regionu. Protéká jím řeka Ruhr, a přestože v minulosti patřil k velkým průmyslovým městům, v současné době je naopak znám svojí zelení. Fotbalový fanoušci pak budou toto město mít spojeni zejména v souvislosti se známým fotbalovým klubem BV Borussia Dortmund, milovníci tradic pak s vánočními trhy, které zde patří k největším v Evropě.

Něco málo z historie Dortmundu

První listiny zmiňující se o malé osadě Throtomanni, která se nachází na místě dnešního Dortmundu, pocházejí z roku 880. Krátce před rokem 1152 bylo město zničeno požárem, nicméně císař Barbarosa jej v roce 1152 obnovil. Postupně význam Dortmundu roste a město se stává jedním z nejvýznamnějších měst říše. Od roku 1220 až do začátku 19. století pak byl Dortmund říšským městem. Nové jméno dostalo město v roce 1320, kdy se začalo se psát jako Dorpmunde. Po období Napoleonských válek byl ve městě podporován značně průmysl, zejména produkována ocel, uhlí a pivo. Během druhé světové války postihl Dortmund stejný osud, jako většinu německým měst, kdy během bombardování byly zničeny téměř 2/3 domů.

Kulturní památky Dortmundu

Ke kulturním klenotům středověké architektury tohoto města patří bezesporu dvě stavby - Reinoldikirche a Marienkirche. Reinoldikirche je kostel vystavěný v letech 1250 -1270, který byl v roce 1661 po velkém požáru přestavěn. Věž tohoto kostela je vysoká 112 metrů a je často označována jako „div Vestfálska“. Kostel Marienkirche byl původně vystavěn v letech 1170-1200, ale po druhé světové válce prošel přestavbou.

Dortmund se pyšní také řadou zajímavých budov pocházejících zejména ze 13. století. Jedná se např. o Haus Bodelschwingh, Haus Rodenberg či „vodní hrad“ Dellwig, kde je nyní založeno muzeum.

Milovníky moderní architektury pak bude určitě zajímat jedna z prvních televizních věží, která byla v Německu postavena. Jedná se o tzv. Florianturm, v jejíž horní části je umístěna jedna z prvních „obýhajících“ restaurací na světě, z níž je překrásný výhled na panorama celého města. V minulosti tato věž, která dosahuje výšky 140 m, sloužila k provozování bungee jumpingu, nicméně po smrtelném úrazu se zde tento nebezpečný sport zrušil.

Dortmund a sport

Město Dortmund je samozřejmě úzce spjato se sportem, zejména pak s fotbalem. Fotbalisti místního klubu Borussia Dortmund působí v nejvyšší německé soutěži a patří mezi skutečně top kluby. Ve světových soutěžích získali jak prestižní UEFA, tak i Interkontinentální pohár. Pokud tedy Borussia Dortmund patří i k vašim oblíbeným teamům, pak se můžete právě Dortmundu zajít podívat na místní stadion Signal Iduna Park (dříve známý spíše pod názvem Westfalenstadion), který v posledních letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Dortmund a odpočinek

Kromě prohlídky muzeí (např. Muzeum současného umění, Pivovarské muzeum apod.), divadelních představení či poslechu jazzové hudby, můžete příjemný den strávit také například prohlídkou místní ZOOlogické zahrady či botanické zahrady Rombergpark, kde je na 65 akrech k vidění desítky zajímavých exotických rostlin. Oblíbeným místem pro strávení rodinného pikniku i sportovních aktivit je také Tremoniapark.SLEVY