Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Düsseldorf (Německo)
KM
od
Prahy
730 km
Čas
cesty
7 hod.
img transfer_auta 248
11800,- Kč
img transfer_auta 253
13800,- Kč
img transfer_auta 254
17800,- Kč
objednat


img taransfer_eu 284

Düsseldorf

Nedaleko francouzských hranic leží hlavní město německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, město Düsseldorf. Toto město, kterým protéká řeka Rýn, patří k sedmému největšímu městu Německa a zároveň k jednomu z předních světových měst s nejvyšší kvalitou života. Düsseldorf je známý také jako centrum konání řady veletrhů a zároveň jako místo, kde sídlí mezinárodní Akademií výtvarných umění pojmenovanou po známém spisovateli Heinrichovi Heinemu.

Něco málo z historie Düsseldorfu

První písemná zmínka o osadě jménem Kaiserswerth nacházející se v místech dnešního Düsseldorfu se datuje k roku 1135. Tato osada se za vlády císaře Fridricha Barbarossy stala dobře opevněnou základnou, z níž vojáci dohlíželi na každý pohyb na Rýně. Ostatně Kaiserswerth se také nakonec roku 1929 stal předměstím dnešního Düsseldorfu. Roku 1186 se město dostává pod vládu hrabat z Berga, kteří městu vládnou až do roku 1609, kdy rod vymírá. Významné datum je 14.8.1288 -  osadě byly Adolfem V. Bergem udělena městská práva. Těžké časy pro Düsseldorf znamenaly v období napoleonských válek, kdy po porážce Napoleona bylo celé Porýní věnováno Prusku. Druhá polovina 19. století je pak ve znamení průmyslové revoluce. Rozrůstá se nejen význam města, ale i jeho počet obyvatel.

Kam v Düsseldorfu za kulturou a uměním

Máte-li rádi historické památky a současně i pivo, pak určitě během návštěvy tohoto města musíte zavítat do jedné z jeho 49 městských částí zvaném Altstadt (Staré město). Tato městská část je často přezdívána jako „nejdelší bar na světě“, neboť se zde nachází více jak 250 barů, hospod, restaurací a diskoték. Nicméně po ochutnávce místního piva zvaného Altbier (staré pivo), které se vaří dle tradiční receptury, zde můžete obdivovat i řadu zajímavých historických památek. K té nejznámější patří düsseldorfská radnice (Rathaus), před níž naleznete jezdeckou sochou Jana Wellem. Milovníci kultury zde mohou pak zavítat do Muzea filmu či Muzea umění.

Překrásný výhled na panorama Düsseldorfu je pak z věže umístěné na bazilice sv. Lamberta, která zde byla postavena ve 13. století.

Příjemný čas odpočinku je možné strávit na tzv. Burgplatzu, kde dříve stával mocný hrad hraběte Berga. Palác však v roce 1872 vyhořel a zbytek ruin byl odklizen v roce 1888. Zbyla z něj pouze hradní věž, v níž se nyní nachází Námořní muzeum.

Vaši procházku po Düsseldorfu je pak možné zakončit na jednom z nejkrásnějších prostranství – promenádě kolem řeky Rýn. Tato promenáda je lemována kavárnami a bary, kde je možné strávit příjemný den sledováním lodní dopravy. Promenáda spojuje tradiční Altstadt s moderní částí města MedienHafen.

Düsseldorf a volný čas

Projít Düsseldorf za jeden den a shlédnout všechny jeho kulturní a historické zajímavosti není v lidských silách. Pokud však dáváte přednost jiným aktivitám, než prohlídkám historických památek, pak by vás mohla určitě zaujmout düsseldorfská ZOOlogická zahrada – Aquazoo. Ta je domovem pro více jak 400 druhů zvířat zejména pak plazů, obojživelníků, ryb a hmyzu.

Často vyhledávaným místem nejen z řad místního obyvatelstva je také Zábavní park Dolní Wäldchen, který na ploše 230.000 m2 nabízí návštěvníkům řadu příležitostí, jak příjemně strávit volný den. V bezprostřední blízkosti tohoto parku se pak nachází farma s jezdeckou školou, která udělá radost zejména dětem.SLEVY