Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Vídeň (Rakousko)
KM
od
Prahy
295 km
Čas
cesty
3 hod.
img transfer_auta 248
5700,- Kč
img transfer_auta 253
6500,- Kč
img transfer_auta 254
8500,- Kč
objednat


img taransfer_eu 287

Vídeň

Vídeň patří k hlavnímu městu Rakouska, přičemž jistě stojí za zajímavost, že v seznamu měst řazené dle kvality života se v roce 2011 umístila na první příčce. Historické centrum Vídně bylo v roce 2011 zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO. Vídeň tedy rozhodně patří k městům, které má turistovi co nabídnout a jeho prohlídku byste si určitě neměli nechat ujít.

Vídeň včera a dnes

Vídeň má velmi výhodnou polohu, která ji zaručovala osídlení již v době mladší doby kamenné. Své jméno získala po keltské osadě Vedunia (lesní potok). Na přelomu letopočtu se zde usídlili Římané, kteří zde vybudovali vojenský tábor s přilehlým městem – dnešní Vídní. V 5. století Římané město opustili. V roce 1155 se Vídeň stává hlavním městem Rakous a postupně si upevňuje post vyhlášeného sídla habsburské monarchie. Velký úpadek Vídeň zaznamenala s rozpadem Rakouska-Uhreska v roce 1918, které souviselo i s odlivem českých a slovenských občanů do nové republiky. Prudký rozvoj nastal až v 70. letech minulého století, kdy se Vídeň stala neutrální.

Vídeň a její památky

Vídeň patří k městům, které má milovníkům umění a historických památek skutečně co nabídnout. Pokud jste se rozhodli Vídeň navštívit zejména za účelem prohlídky těchto pamětihodností, pak si zakupte kartu Vienna Card, díky níž získáte nejen dopravu MHD zcela zdarma, ale navíc i zajímavé slevy při návštěvě muzeí, divadel, kaváren či restaurací.

Samozřejmě, že k nejzajímavějším místům patří centrální část této rakouské metropole, kde najdete nejkrásnější historické skvosty připomínající jeho zlatá léta. Za návštěvu určitě stojí císařská letní rezidence, nejznámější a nejvíce navštěvovaný zámek Schönbrunn. Tento zámek je pro Vídeň stejným symbolem, jako pro Paříž Eiffelova věž. Jedná se o rozsáhlý komplex, kde můžete strávit čas nejen prohlídkou interiéru zámku, ale i jeho zahrady. Za návštěvu určitě stojí také Muzeum kočárů či přilehlá ZOOlogická zahrada. Ta patří k nejstarší zoologické zahradě na světě. Nedaleko od zámku Schönbrunn pak je možné navštívit skleníkový Palmový dům a Pouštní dům, kde jsou k vidění ojedinělé botanické exponáty.

Jste-li ve Vídni, nesmíte vynechat ani další pamětihodnost – palác Hofburg. Sídlo členů habsburské monarchie, kteří odsud řídili po staletí celé dění ve Vídni, Vás osloví nejen svými ojedinělými architektonickými prvky, ale také například expozicí císařské Klenotnice, která se těší velké oblibě.

V samém srdci Vídně, na náměstí Stephansplatz, můžete obdivovat další impozantní, gotickou kulturní památku – Dóm Svatého Štěpána. Jedna z věží tohoto dómu slouží jako rozhledna a ve sklepě naleznete řadu katakomb. Náměstí Stephansplatz patří k velmi rušné pěší zóně, kde se často potkáte i s živými sochami – nehybně stojící osoby převlečené do dobových kostýmů.

Vašemu zájmu by pak určitě neměla ujít budova Parlamentu, skvost vídeňského baroka – zámek Belveder a v neposlední řadě také Vídeňská opera. Ta patří k celosvětově uznávané veličině a Vídeň ji také vřele podporuje.

Kam ve Vídni za zábavou

Vídeň je sice kolébkou umění, historie a cenných kulturních památek, nicméně naleznete zde i řadu klubů, barů, restaurací a sportovních zařízení, kam můžete vyrazit za zábavou. Velice oblíbený je park Prater, který potěší zejména menší návštěvníky tohoto impozantního města. Jedná se o rozsáhlý park s cca. 250 různými atrakcemi – od kolotočů počínaje, přes horskou dráhu a další adrenalinové atrakce konče.SLEVY