Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Ženeva (Švýcarsko)
KM
od
Prahy
970 km
Čas
cesty
10 hod.
img transfer_auta 248
13500,- Kč
img transfer_auta 253
15900,- Kč
img transfer_auta 254
19900,- Kč
objednat


img taransfer_eu 289

Ženeva

To, že Ženeva patří k druhému největšímu městu Švýcarka, ví snad každé malé dítě. Stejně tak je známo, že se jedná o kosmopolitní město, sídlo evropské komise OSN, které leží na stejnojmenné řece. Ale víte například, že na břehu jezera přišla v roce 1898 o život rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sissi? Anebo že jeden ze symbolů Ženevy - vodotrysk Jet d´Eau - vznikl vlastně jako prostředek na uvolnění tlaku v městském potrubí? Ženeva je zkrátka překrásné město, které má nejen turistům co nabídnout.

Ženeva a její historie

Místo, kde se rozprostírá dnešní Ženeva, bylo podle archeologických nálezů osídleno již v době kamenné. Důležité obchodní středisko zde však vybudovali až Římané a to v roce 120 př. n. l.  V letech 52 a 58 př. n. l. zde pobýval významný římský vojevůdce a politik Gaius Julius Caesar, v jehož Zápiscích o válce galské se jméno Geneva objevuje. V roce 1536 vstupuje Ženeva více do dějin a to jako hlavní středisko reformačního hnutí, na němž se nemalou měrou podílel také Jean Calvin, který dalších 25 let řídil kázáním život obyvatelstva. V 18. století se prohlubovaly rozdíly a rozpory mezi bohatými měšťany a ostatními občany, což mělo za následek řadu vzpour a povstání. Ta nakonec v roce 1794 přinesla kýžený výsledek v podobě přijetí nové ústavy. V 19. století zde byl založen Mezinárodní červený kříž a ve století 20. pak Společnost národů.

Ženeva a její pamětihodnosti

Ženeva patří k městům s velkým množstvím zeleně, která pokrývá téměř 20% celého města, zejména v oblasti jezera Lac Léman a v diplomatické čtvrti. Jak již bylo zmiňováno v úvodu, dominantou města, kterou skutečně nelze přehlédnout, je 140 metrů vysoký vodotrysk Jet d'Eau. V jeho okolí je řada promenád a parků, kde můžete strávit příjemné chvíli odpočinku například obdivováním květinových hodin (Horloge Fleurie).

K zajímavostem města pak bezesporu patří katedrála sv. Petra, kde jsou v podzemí zpřístupněny zbytky starších staveb pocházejících až ze 6. století. Další církevní stavbu stojící v těsné blízkosti katedrály, je kostel Notre Dame la Neuve pocházející ze 13. století, v němž kázal známý reformátor Jean Calvin. Pokud by vás zajímalo, jak tento významný muž dějin Ženevy vypadal, pak se vydejte na náměstí Place du Bourg-de-Four. Zde stojí památník Palais de Justice (památník reformace), který je 100 metrů dlouhý a kromě Calvina zde uvidíte sochy dalších 3 hlavních reformních představitelů - Farela, Béze a Knoxe.

Za obdiv pak určitě stojí známý Palác národů, který se po 2. světové válce stal evropskou úřadovnou OSN. Tato skupina budov patří po zámku ve Versailles k největšímu objektu v Evropě.

Ženeva a volné chvíle

Ženeva samozřejmě není pouze městem, kde vládne pouze diplomacie. Je také městem, kde se můžete věnovat i jiným zájmům. Příjemné posezení pod slunečníky u dobré kávy nabízejí například kavárny na již zmiňovaném náměstí Place du Bourg de Four.

Vaší pozornosti pak určitě neujde botanická zahrada, která se nachází v blízkosti ženevského jezera. Odtud je za dobrého počasí možné vidět i nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.

Posezení na nejdelší lavičce, která je dokonce zapsána v Guninessově knize rekordů, nabízí pak Promenade de la Treille. Pod korunami mohutných stromů se můžete pohodlně uvelebit na 126 metrů dlouhé lavičce. A ženy lačnící po kouskách nějaké té ženevské parády, by určitě neměly opomenout navštívit ulice Rue De Mont Blanc, Rue de Rhone, Rue de Marché či Cours de Rive, které jsou plné obchodů s luxusním zbožím světoznámých značek.SLEVY