Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Bordeaux (Francie)
KM
od
Prahy
1550 km
Čas
cesty
24 hod.
img transfer_auta 248
22000,- Kč
img transfer_auta 253
26000,- Kč
img transfer_auta 254
36000,- Kč
objednat


img taransfer_eu 291

Bordeaux

Bordeaux je město ležící na jihozápadě               Francie a zároveň patří k francouzské nejslavnější vinařské oblasti, která má hned po Paříži nejvíce památkově chráněných objektů. Na své si zde proto přijdou jak milovníci dobrého jídla a pití, tak i milovníci historie, která na ně dýchá ze všech koutů ulic a čtvrtí tohoto impozantního města.

Historie Bordeaux

Historie Bordeaux je dlouhá a pestrá. První zmínky osídlení jsou známy již z 1. stol. př. n. l., kdy se zde usídlil kmen Biturigů. Ten si posléze podmanili Římané a založily na místě jejich osady město zvané Burdigala. V pozdějších letech město ovládli Frankové, kteří mu vládli až do pádu Franské říše. V době vlády Karla I. Velikého se Bordeaux stává hlavním městem Akvitánie a zároveň zažívá největší úspěch. V letech 1154 – 1451 bylo město díky sňatku Eleonory s Ludvíkem VII. pod nadvládou Anglie. 16. století bylo ve znamení občanských válek, přitom nejznámější masakr hugenotů (protestantů) ve Francii, který se do dějin zanesl pod názvem Bartolomějská noc a jenž vypukla 24. 8. 1572, si vyžádala také přes 300 obětí v Bordeaux. Od roku 1840 vzkvétá zejména koloniální obchod s Afrikou a konec 19. století je ve znamení průmysl, který ovládá zejména ten chemický, hutní a potravinářský.

Bordeaux a historické památky

Přestože stará historická část města zvaná Měsíční přístav byla zapsána na seznam UNESCO, Bordeaux jako historické město není příliš známo. Většina historických památek pochází převážně z 18. století. Měsíční přístav se nachází na břehu řeky Garonny a návštěvníci zde mohou mít pocit, že se s nimi zastavil čas. Tato historicky cenná část města je plná majestátních budov, kostelů, bran a sloupů. Tou nejznámější je brána a sloup na „Place de la Victoire“. Měsíční přístav je však také plný zeleně, především pak v oblasti řeky a jezera, kde turisté v některém z místních parků mohou nerušeně odpočívat. Na břehu jezera vaší pozornosti určitě neunikne elegantní, prosklená budova Kongresového paláce, který patří k výdobytkům moderní architektury.

Z církevních staveb vás pak určitě zaujme gotická bazilika Saint-Michel, jejíž stavba započala v roce 1350, nicméně byla dokončena až o 10 let později. Na bazilice můžete obdivovat zejména bohatě zdobené portály a pestrá vitrážová okna, která jsou typická pro stavby ve stylu gotiky. V těsné blízkosti baziliky pak můžete obdivovat nejvyšší kamennou věž ve Francii – 107 metrů vysokou zvonici odkud je, pokud zdoláte 229 schodů, překrásný výhled na celé město. Čas byste si také měli udělat na prohlídku brány St-Jacobi, která stojí v jedné z bordeauxských uliček a jež zdobí velký zvon.

Další významnou církevní a kulturní památkou je katedrála St-André, jejíž gigantické rozměry vás skutečně ochromí. Základy katedrály postavené v 11. století pocházejí z dob galsko-římských, nicméně během staletí byla její podoba několikrát rozšiřována a upravována.

Bordeaux a volný čas

Bordeaux je však především městem dobrého jídla a vína, převážně pak vín červených. Pokud však budete chtít ochutnat skutečně to pravé Bordeaux, pak budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Nejkvalitnější odrůdy vín se pohybují v řádově několika tisíc korun. K oblíbeným delikatesám pak patří mihule na červeném víně či husa s hříbky, které můžete ochutnat v některé z místních, útulných hospůdek.

A po gurmánském zážitku se můžete nechat unášet krásou děl světových malířů, jakými byla např. Caravaggio, Matisse, Picasso, Renoir, Rubens, SeuartMuzeu výtvarných umění či krásou Památníku Girondů, který vás zavede do doby Velké francouzské revoluce.

SLEVY