Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Paříž (Francie)
KM
od
Prahy
1000 km
Čas
cesty
9 hod.
img transfer_auta 248
13500,- Kč
img transfer_auta 253
15900,- Kč
img transfer_auta 254
19900,- Kč
objednat


img taransfer_eu 300

Paříž

Paříž je hlavním městem Francie, a jakožto jedno z nejvýznamnějších kulturních, ekonomických a politických měst v Evropě také snem mnoha turistů. Paříž je sídlem velkých mezinárodních firem, má zde sídlo např. UNESCO, OECD či ICC a pokud patříte k nadšeným obdivovatelům historického centra Prahy, pak se do Paříže určitě vydejte. Je totiž našemu hlavnímu městu Praze velmi podobná.

Paříž a její historie

Paříž má skutečně dlouhou a zajímavou historii. Nejstarší osídlení se dle posledních archeologických nálezů datuje až do období mezolitu. Ve 3. století př.n.l. sem přichází keltský kmen Parisů, aby na ostrově Cité založil opevněné sídliště (oppidum) nazvané Lutelia. V roce 987 se Paříž stává sídelním městem a 12. století je ve znamení rozvoje. Jsou například vydlážděny ulice či vybudovány městské hradby. V roce 1257 zde vzniká nejznámější francouzská univerzita College de Sorbonne nesoucí název po svém zakladateli Robertu de Sorbonovi. 15. století se nese v duchu válek a morové epidemie, které podlehla značná část obyvatel. 16. a 17. století je pak ve znamení uměleckého a hospodářského rozvoje, na němž se nemalou měrou podílel Ludvík XIII. a jeho nástupce Ludvík XIV, který pak královským sídlem ustanovil známé Versailles. Významným datem v dějinách Francie je 14.7. 1789, kdy došlo k útoku na Bastilu v Paříži, který rozpoutal známou Velkou francouzskou revoluci. Ta byla ukončena v roce 1791 přijetím ústavy. Během 19. století dochází k velké modernizaci Paříže, o kterou se zasloužil zejména Napoleon III.

Paříž a její největší kulturní památky

Paříž je proslulá desítkami kulturních památek, které jsou známé po celém světě. Řekne-li se Paříž, každému se ihned vybaví slavná Eiffelova věž, jejíž stavba započala v roce 1888 pro účely Světové výstavy. S výškou 324 metrů byla až do roku 1931 nejvyšší stavbou světa a určitě stojí za zajímavost, že se stala předlohou pražské Petřínské rozhledny. V nohách věže je umístěn výtah, který davy turistů, kteří sem každoročně proudí, dopraví na vyhlídkové plošiny v jednotlivých patrech. Přestože v době své výstavby čelila řadě kritiky i ze stran umělců, dnes patří k hlavním symbolům nejen Paříže, ale celé Francie.

Vítězný oblouk je další významnou stavbou a zároveň prostředním ze tří oblouků, kteří tvoří tzv. Velkou osu. Byl postaven Napoleonem jako oslava jeho vítězných bitev a s výškou 50 metrů patří k druhému největšímu oblouku na světě. Obětem 1. světové války je pak určen věčný plamen, který hoří u paty Vítězného oblouku. Velkým zážitkem je sledovat dopravní ruch, který kolem této stavby panuje, neboť Velký oblouk se nachází v samém centru kruhového objezdu, do něhož je napojeno dalších 12 ulic.

Nejvzácnější umělecké sbírky světa, jakými je např. Mona Lisa, Madona ve skalách či Venuše Mélská, můžete pak obdivovat v další světoznámé stavbě – Louvre. Denně tento objekt navštíví cca. 15.000 lidí, přičemž jejich počet stoupá zejména první neděli v měsíci, kdy je vstup zcela zdarma. Poslední proměnou Louvru je skleněná pyramida stojící na nádvoří, která přivádí světlo do podzemní vstupní haly.

Na ostrově Cité pak najdete nejznámější církevní stavbu – katedrálu Notre Dame, jejíž stavba trvala celá dvě století. Dalšími oblíbenými turistickými cíly jsou např. Ivalidovna postavená Ludvíkem XIV. pro válečné veterány a raněné vysloužilce, nekrásnější historické náměstí Place de la Concorde, které až do poloviny 18. století bylo bažinou či impozantní gotická věž Saint-Jacques.

Paříž a volný čas

Projít Paříž a poznat všechny její krásy není možné za jeden jediný den. Na návštěvu tohoto impozantního a překrásného města si určitě vyčleňte alespoň víkend, abyste stihli i jiné aktivity, než je pouze prohlídka historických památek. Příjemný odpočinek a chvíle relaxace můžete prožít například v zahradách Trocadéra. Ty se nacházejí v blízkosti Eiffelovy věže za řekou Seinou a na ploše 10 ha kromě fauny můžete obdivovat i řadu osvěžujících vodotrysků.

Paříž je také městem proslulým svojí gastronomií. Nezapomenutelné kulinářské zážitky tak můžete zažít v některé z pařížských restaurací, které jsou proslulé svou vysokou úrovní. A jedna praktická rada na závěr: pokud zrovna nebudete mít nikde po ruce veřejně přístupné WC, pak můžete restauraci využít i pro jeho návštěvu a to i v případě, že si nic objednávat nehodláta.SLEVY