Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Nice (Francie)
KM
od
Prahy
1200 km
Čas
cesty
12 hod.
img transfer_auta 248
15500,- Kč
img transfer_auta 253
17900,- Kč
img transfer_auta 254
22900,- Kč
objednat


img taransfer_eu 301

Nice

Nice patří k pátému největšímu městu Francie a každý rok, díky své ideální poloze mezi Cote d´Azur a Alpami, je častým cílem turistů lačnícím po koupání na Azurovém pobřeží Středozemního moře. Nice je ideálním městem jak pro milovníky historie, tak i těch, kteří zde hledají odpočinek.

Něco málo z historie Nice

Historické prameny města Nice sahají skutečně velice hluboko, prakticky až k lovcům slonů. Okolo roku 350 př.n.l. zde řečtí osadníci založili osadu, kterou nazvali Nikaia po bohyni vítězství Nike. Během let se město mnohokrát změnilo, nicméně díky své skvělé strategické poloze a za přispění námořní síly se stalo významným střediskem. V roce 1388 si patronát nad městem převzal hrabě savojský, kterému byli obvyklé bezmezně věrni a to i v roce 1691 a 1705, kdy francouzská armáda zničila městské hradby. V 19. století bylo Nice proslulé díky vyhlášeným lázním a proto není divu, že si zde evropská smetánka „podávala ruce“. V roce 1860 se Nice a okolní region stály definitivně součástí Francie a Azurového pobřeží.

Nejznámější kulturní památky Nice

Pokud navštívíte toto kouzelné francouzské město, nelze nezavítat na nejznámější, 6 km dlouhou promenádu zvanou Andělská (Promenade des Anglais). Nejen zde, ale i v ostatní částech města na vás dýchne dokonalá atmosféra provoněná sluncem a Azurovým mořem, kolem kterého se celé město vine. Právě na Andělské promenádě se nachází většina luxusních budov, z nichž některé jsou postavené ve stylu secese či art deco, a jež městu dodávají její pověst elegantního a luxusního města.

Nejkrásnější výhled na celé město a to nejen ve dne, ale také v noci je pak z hradu, který se nachází v hlavním centru celého města, jehož živým srdcem je Cours Saleya – rušné tržiště, na němž zakoupíte skutečně vše možné. Večer se pak tato čtvrť Nice změní v poklidnou část, kde můžete nerušeně vychutnávat nevšední gurmánské výtvory místních restaurací, hospůdek a kaváren.

Symbolem vlasti pro ruské emigranty a zajímavým poutním místem turistů je Cathedrale St Nicolas přezdívaná Ruský kostel, jenž stojí na místě vily cara Nikolaje Alexandroviče. Tato katedrála skrývá jedno velké tajemno – ikonu svatého Nicolase, která až do roku 1915 byla vystavena venku. Všechny její části však zcela zčernaly, proto byla odnesena zpět do kostela. Zde, jako zázrakem, se všechny její části vrátily zpět do původních barev.

Mezi turisty je také velice oblíbená vilová čtvrť Cimiez, kde byly objeveny trosky hradu a opevnění pocházející z 11. století.

Nice a volný čas

Volný čas v Nice můžete trávit například návštěvou některých muzeí (zajímavé je například Muzeum moderního umění či Muzeum Henriho Mattisse) či si udělat příjemný výlet do některého nedaleko vzdáleného města. Zajímavá středověká vesnice s překrásným výhledem je Saint Paul, milovníci oblázkových pláží a skalnatých útesů pak určitě potěší návštěva Les Corniches.SLEVY