Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Stuttgart (Německo)
KM
od
Prahy
490 km
Čas
cesty
5 hod.
img transfer_auta 248
10100,- Kč
img transfer_auta 253
12100,- Kč
img transfer_auta 254
15100,- Kč
objednat


img taransfer_eu 317

Stuttgart

Město Stuttgart leží na jihozápadě Německa, protéká jím řeka Neckar a je hlavním městem spolkové země Bádensko-Württembersko, které patří k jednomu z největších německých vinařských regionů. Stuttgart je město nabité protiklady – na jedné straně zde naleznete špičkové restaurace, obchodní centra a aktivní noční život, na straně druhé pak historické stavby, které protínají nejrůznější architektonické slohy. Suttgart je krásným městem zasazeným do překrásné krajiny, které láká stovky turistů ročně.

Stuttgart a jeho historie

Stuttgart byl založen kolem roku 950 vévodou Luidolfem Švábským a jeho současné jméno bylo pravděpodobně odvozeno od slova Stutengarten (kobylí zahrada). Od konce našeho 1. letopočtu se zde nacházela římská tvrz, která byla však v roce 260 n.l. nájezdem Germánů zničena. V polovině 13. století bylaobec povýšena na město. Koncem 18. století zde nechal vévoda Württemberský vybudovat velkou residenci v barokním stylu, poslední svého druhu v Německu. Díky své skvělé poloze mělo na rozvoj Stuttgaretu odpradávna velký vliv vinařství. Během druhé světové války čelil Stuttgart řadě náletů, přičemž bylo zničeno 68% budov, včetně řady historických.

Historické skvosty Stuttgartu

Pokud navštívíte Stuttgart, pak si nelze nevšimnout rozsáhlého zámeckého areálu, který je považován za německé Versailles. Jedná se o neobyčejnou budovu, kde kromě stavebních prvků můžete obdivovat i zajímavé exponáty umístěné v místním Stuttgartském muzeum umění.

Čas byste si také měli najít na návštěvu nejstarší stuttgartské budovy, která byla postavena v roce 1463. Jedná se o budovu zvanou Klösterle, v níž v současné době sídlí Městské muzeum. Zde mohou návštěvníci tohoto města získat informace o historii nelidnatější a nejstarší městské části města zvané Bad Cannstatt.

Zajímavá je také budova Stuttgartské radnice, jejíž původní stavba byla při náletech v roce 1944 prakticky zcela zničena. Nová radnice vybudovaná na jejím místě se pyšní překrásnou zvonicí s 30 zvony, přičemž ten největší dosahuje průměru 1,15 a váží 950 kg. Denně zde ve stanovených hodinách zní lidové písně. Stuttgart je také rodiště významného filozofa Georg Wilhelm Friedrich Hegela, jehož dům, kde se roku 1770 narodil, je také častým cílem turistů.

Stuttgart a volný čas

Pokud jste navštívili Stuttgart, pak si zcela jistě udělejte čas na návštěvu jedné z nejkrásnějších botanicko-zoologických zahrad v Evropě. Jedná se o zahradu Wilhelma, která v rozmanité fauně chová cca. 8000 zvířat.

Pokud nevíte, který měsíc by byl pro návštěvu Stuttgartu tím nejlepším, pak doporučujeme určitě září. V této době se zde v areálu Wasen konají druhé největší pivní slavnosti na světě, které jsou doprovázeny lidovou veselicí, 300 pouťovými atrakcemi a zábavným programem.SLEVY