Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Mnichov (München) (Německo)
KM
od
Prahy
380 km
Čas
cesty
3,5 hod.
img transfer_auta 248
5900,- Kč
img transfer_auta 253
6900,- Kč
img transfer_auta 254
8900,- Kč
objednat


img taransfer_eu 318

Mnichov (München)

Město Mnichov (München) patří k hlavnímu městu německého Bavorska, které leží v podhůří Alp a jímž protéká řeka Isar. Mnichov se s 1,3 miliony obyvatel řadí ke třetímu největšímu městu Německa a jednomu z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisty láká nejen pro širokou kulturní nabídku, ale i pro zajímavé historické památky.

Historie Mnichova

První zmínka o této bavorské metropoli pochází z roku 1158, kdy zde bavorský a saský vévoda Jindřich Lev nechal přes řeku Isar postavit most. Roku 1180 byl majetek Jindřicha Lva zkonfiskován a Mnichov přešel do rukou Wittelsbachů. V letech 1214 – 1217 získává Mnichov městská práva. Během 15. století dochází kvůli hrozbě vpádu husitů ke zlepšení městského opevnění a z města je vyhoštěna židovská část obyvatel. Roku 1468 je položen základní kámen k nejznámějšímu mnichovskému kostelu panny Marie. 16. století je pro Mnichov stoletím rozkvětu a stává se centrem stylu zvaném renesance. 18. století je pak město ovládáno zejména rodem Habsburků, kteří jej obsadili. Ve 20. století získal Mnichov punc nepříliš oblíbeného města – stal se sídlem Adolfa Hitlera a místem, v němž byla podepsána v roce 1938 nechvalná Mnichovská dohoda. Rok 1972 bohužel Mnichov proslavil nechvalně podruhé a to v souvislosti s konáním 17. lLetních olympijských her, během nichž zde byli zmasakrováni členové izraelského družstva palestinskými fanatiky. Přes všechny „historické omyly“ se dnes Mnichov těší oblině i zájmu turistů.

Kam v Mnichově za kulturou

Dnešní Mnichova nabízí turistům lačnícím po kulturních památkách a společenském vyžití desítky zajímavých možností. Na malém prostoru můžete shlédnout jedinečnou koncentraci muzeí, galerií a jiných obrazáren. K nejznámějšímu náměstí ležícímu v samém centru Mnichova pak patří Marienplatz, kde se nachází zajímavé historické památky - Stará a Nová radnice a Mariánský sloup. Stará radnice pochází z 15. století a v dnešní době zde můžete shlédnout zajímavou expozici, která potěší zejména děti. Sídlí zde totiž Muzeum hraček. Nová radnice se nese v novogotickém stylu a byla vystavěna v 2. polovině 19. století. Na této stavbě budete zcela jistě obdivovat zejména její průčelí, kde je k vidění překrásný orloj.

Pokud máte rádi monumentální stavby, pak si určitě nenechte ujít prohlídku barokního zámku Nymphenburg, který patří k největším bývalým královským palácům v Evropě. Po prohlídce zámku si můžete odpočinout v přilehlém parku, který je považován za nejvýraznější zahradnické dílo Německa.

Z dalších zajímavých architektonických staveb stojí za zmínku například bazilika sv. Kajetána, katedrála Frauenkirche (kostel Panny Marie) či kostel sv. Petra, kde, pokud zdoláte cca. 300 schodů, se můžete kochat překrásným pohledem na město.

Kam v Mnichově za zábavou

Mnichov je nejen střediskem kultury, ale i střediskem proslulým řadou společenských akcí. Tou nejznámější je bezesporu Oktoberfestnejvětší slavnost piva na světě, která trvá 16 dní a každoročně je velkým lákadlem desítek tisíc turistů z celého světa.

Pokud patříte k obdivovatelům rychlých kol, pak určitě navštivte mnichovské BMW Muzeum. Tato automobilka, která v Mnichově sídlí, se specializuje zejména na luxusní vozy, což asi potěší zejména mužskou část. Milovníci umění by si pak neměli nechat ujít prohlídku některých místních pinakoték – veřejných obrazáren, které představují velké množství uměleckých skvostů.
SLEVY