Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Lugano (Švýcarsko)
KM
od
Prahy
795 km
Čas
cesty
10 hod.
img transfer_auta 248
12000,- Kč
img transfer_auta 253
14000,- Kč
img transfer_auta 254
18000,- Kč
objednat


img taransfer_eu 319

Lugano

Lugano patří k překrásnému švýcarskému městu, které leží na jihovýchodě země a okolo něhož se rozprostírá Luganské jezero (Lago di Lugano). Lugano je největším městem kantonu Ticino a jako město ležící u hranic s Itálií (italské hranice jsou pouhých 8 km od centra města) zde také převládá ryze italský charakter.

Lugano a něco málo z historie

Název města pochází z řeckého slova Lucus, což v překladu znamená „posvátný les“. Archeologické nálezy dokazují, že tato oblast byla osídlena Etrusky a Kelty. V 9. století zde vládl biskup Como, který postupně rozšiřoval svá práva. Během dalších staletí se v Luganu mění různí majitelé, až roku 1513 sem přicházejí Švýcaři, aby zde založili vlastní fojtství. Současné Lugano patří k třetímu největšímu finančnímu centru ve Švýcarsku. Sídlí zde řada mezinárodních bank a finančnictví hraje důležitou roli v samotné ekonomice města.

Lugano a historické památky

Lugano patří k oblíbené rekreační oblasti, a proto cestovní ruch patří k významnému zdroji příjmů města. Díky příznivému mikroklimatu se do Luganu jezdí, zejména v posledních letech, rekreovat celá řada celebrit a sportovců a proto je město někdy označováno také jako „švýcarské Monte Carlo“.

Lugano je typické svojí parkovou výsadbou z mnoha subtropických rostlin a s udržovanými květinovými záhony se potkáte prakticky na každém kroku.

K turisticky nejatraktivnější části patří však staré město, které spojuje s hlavním nádražím lanovka a pobřežní promenáda, v jejímž samém centru stojí radnice z roku 1845. Ostatně samotné staré město je jednou velkou pěší zónou, kde si můžete zakoupit zajímavé suvenýry v některém z četných obchůdků anebo se kochat pohledem na jezero z některé místí hospůdky či restaurace. Nedaleko promenád vás pak určitě zaujmou zahrady Belvedere, kde budete zejména v jarním období okouzleni kvetoucími kaméliemi.

Z církevních staveb je nejzajímavější katedrála S.Lorenzo, která pochází z roku 818. Její základy jsou románského charakteru, ve 14. století byla stavba rozšířena, ale teprve v 17. století získala současnou podobu. Na katedrále S. Lorenzo budete obdivovat zejména překrásnou fasádu ve stylu lombardské renesance. Vnitřek této církevní stavby je pak vyzdoben freskami. Další zajímavou církevní stavbou je klášterní kostel Sta. Maria degli Angioli, jež byl postaven v roce 1515.

Lugano a volný čas

Lugano má ideální polohu – je obklopeno jak jezerem, tak horami. Proto je skvělým místem pro  nejrůznější sportovní aktivity. Jezero přímo vyzívá k vodním sportům a okolní hory jsou doslova protkány kilometry cyklistických tras.

Pokud nepatříte zrovna ke sportovním nadšencům, pak se můžete vydat do některého z místních muzeí. Za shlédnutí určitě stojí Muzeum kantonu Ticino, které blíže přibližuje tuto švýcarskou oblast od baroka až po současnost či Muzeum umění umístěné ve Ville Favorita v Castagnole nad Luganem, jenž návštěvníky láká zejména na mistrovské evropské umění od středověku do současnosti.

Turisty velmi oblíbené jsou také jazzové koncerty, které se zde pravidelně pořádají.SLEVY