Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Bern (Švýcarsko)
KM
od
Prahy
800 km
Čas
cesty
10 hod.
img transfer_auta 248
12000,- Kč
img transfer_auta 253
14000,- Kč
img transfer_auta 254
18000,- Kč
objednat


img taransfer_eu 328

Bern

Bern je hlavním městem Švýcarska a kromě tohoto oficiálního názvu jej můžete také často hledat pod tituly jako květinové město, prázdninové město, město umění či město medvědů, neboť právě toto zvíře má ve svém znaku. Bern patří k městům, kde vládne uvolněnější styl života a kde se téměř na každém kroku můžete potkávat s květinovou výzdobou. Ostatně právě proto byl Bern zvolen jako nejkrásnější město květin v Evropě.

Něco málo z historie Bernu

Bern patří k jednomu z nejkrásnějších a nejstarších historických měst ležících na území Švýcarska, které bylo založeno roku 1191 vévodou Bertoldem, který zde skolil statného medvěda. Na tuto počest zde vzniklo město zvané Bern. V roce 1218 je Bern prohlášen svobodným městem a získává rozsáhlé pravomoci a to jak v oblasti politické, tak hospodářské. V roce 1339 zde vypukla tzv. Laupenská válka, ve které se bernští obrátili o pomoc ke třem Lesním kantonům (Uri, Schwyz a Obwalden). Od každého z těchto tří kantonů obdrželi 300 mužů, přičemž každou ztrátu kantonům řádně zaplatili. Laupenská válka skončila mírem v roce 1340 a s ostatními kantony vzniklo spojenectví. V roce 1405 vypukl v Bernu rozsáhlý požár, který zničil téměř všechny původní domy, jež byly postaveny ze dřeva. Na jejich místě bylo vystavěno město nové, tentokráte však z pískovce. V roce 1848 se na základě Ústavy stal Bern hlavním městem, přičemž až do dnešní doby si zachovává svůj středověký ráz.

Kam v Bernu za historickými památkami

Pro turisty, kteří do Bernu zavítali poprvé, bude asi nejpůsobivější stará část města, která si zachovala velkou část rázu 17. a 18. století. Hlavními architektonickými znaky domů jsou především podloubí a předsunuté střechy. Celá tato centrální historická část leží nad řekou Aare, na 40 metrů vysokém skalnatém masivu. Okolí spojují pak tři mosty.

Nejdou z nejkrásnějších ulicí Bernu je ulice Markgasse, která je tvořena měšťanskými domy, v jejichž sklepeních se často nacházejí muzea, galerie a obchůdky. V této ulici najdete také dům známého vědce Alberta Einsteina, jehož papírová silueta se na vás zvědavě dívá z okna. Tento světově známý vědec v Bernu několik let pobýval a údajně právě zde přišel na svou teorii relativity.

Největší turistickou atrakcí města je však hodinová věž, tzv. Zytgloggeturm, která pochází z let 1527 -1530. Orloj zhotovil Kaspar Brunner a patří k hlavním časomírám celého Bernu, které obyvatelům zvoní každou hodinu.

Styl pozdní burgundské gotiky pak můžete obdivovat na budově radnice, jejíž fasádu zdobí dvojité schodiště s hodinami. Před radnicí si udělejte čas na prohlídku kašny pocházející z roku 1542.

Nejvýznamnější církevní stavbou je pozdně gotická Katedrála sv. Vavřince, s jejíž výstavbou se začalo v roce 1421, nicméně k jejímu dokončení došlo až v roce 1893. Z její 100 metrů vysoké vyhlídkové věže se můžete pokochat překrásným pohledem na okolní krajinu i město.

Bern je také městem kašen, dle některých turistických informací by se jich ve městě mělo nacházet až 100.

Bern a jeho volné chvíle

Pokud jste se dostatečně vynadívali na všechny pamětihodnosti Bernu, můžete ze staré části města přejít do části moderní, kde se mimo jiné nachází také botanická zahrada, z níž je krásný výhled na střechy měšťanských domů. Na dvou hektarech pozemku zde můžete obdivovat něco kolem 6.000 druhů rostlin a několik skleníků. A pokud by zrovna nebylo příznivé počasí, můžete se schovat do některého z četných muzeí, jako je např. Muzeum přírodopisu, Švýcarské alpské muzeum či Muzeum komunikace.

Bern nepatří ke klasické metropoli, která dychtí po návalech turistů. Proto návštěva tohoto překrásného města bude pro vás určitě silným zážitkem.SLEVY