Autopůjčovna Praha logo
twitter facebook rss

Telefonická rezervace

Autopůjčovna Praha se snaži vyjít vstřic všem zákaznikum a proto vám nabizime
víc možnosti jak si můžete u nás zarezervovat vůz.

kontakt
+420 775 576 690
mail

Rezervace:

Informace:

fides-cars@email.cz

fides-cars@email.cz


PROČ FIDES?
  • Fides = věrnost, ochutnejte kvalitní služby.
  • Půjčujeme pouze vozy v perfektním technickém a čistém stavu.
  • Přistavíme a vyzvedneme automobil v Praze zdarma, fungujeme pro vás 24 hodin denně bez příplatků.
  • Můžete platit tak jak vám to vyhuvuje - hotovostí (Kč, USD, EUR), kartou i převodem
  • Ceny na webu jsou informativní, každému sestavíme tarif na míru. I vy jste pro nás VIP zákazník, kontaktujte nás teď hned

Rychlý dotaz
CAPTCHA code
NONSTOP linka 24/7 +420 775 576 690

Cena zahrnuje *
  • 21% DPH
  • Práce řidiče
  • Použité palivo
  • Dalniční známky

"Potřebujete na obchodní schůzku do Německa nebo po ČR? Již je pro vás připraven spolehlivý vůz bez reklamních polepů, včetně profesionálního řidiče."


U nás můžete platit

Maestro   Master Card   VISA

   Dinners club   JCB Cards   American Express  

Při platbě kartou neplatíte žádné poplatky


Slovníček pojmů

Seznam pojmů souvisejících s půjčováním automobilů.

Více info      Osobní doprava po EU - Hamburk (Německo)
KM
od
Prahy
650 km
Čas
cesty
7 hod.
img transfer_auta 248
11800,- Kč
img transfer_auta 253
13800,- Kč
img transfer_auta 254
17800,- Kč
objednat


img taransfer_eu 329

Hamburk

Druhé největší město Německa, město Hamburk, zná bezpochyby každý a nemusí se ani přímo zajímat o lodní dopravu. Hamburk je důležitým přístavním městem, protéká jím řeka Labe, která cca. po 100 km ústí do Severního moře. Nejen díky této své skvělé poloze, ale také pro své přírodní krásy a vznešenou architekturu, se právem toto město řadí k velkým turistickým lákadlům.

Hamburk a jeho střípky historie

V roce 808 nechal na Jutském poloostrově u dolního toku Labe franský král a císař Karel Veliký postavit hrad (Hammaburg), který měl sloužit jako obrana proti slovanským nájezdům. Později se tento hrad stal sídlem biskupa, ale v důsledku četných nájezdů (např. vikingská flotila, král Mstivoj aj.), se přestěhoval do Brém. Během let byl Hamburk sužován mnoha požáry, nicméně ve 12. století začalo město konečně vzkvétat a rozvíjet se. Přispěly k tomu zejména daňové a jiné výhody udělené Frederickem I. Barbarossou. V roce 1558 je zde založena první německá obchodní burza. Konec 18. století pak pro Hamburk znamenal úpadek, stejně tak jako 2. světová válka. Hamburk, ostatně jako většina německých měst, byl během 2. světové války velmi poničen. Přesto se stal významným hanzovním přístavem, kde právě hanzovní obchod z něho udělal důležité obchodní a průmyslové centrum.

Kam za kulturními památkami

Samotný Hamburk leží pouze na jedné straně Labe, druhá část patří rozsáhlému množství kanálů moderního přístavu. Za nejatraktivnější část Hamburku je všeobecně považována část Starého města, která turisty přenese do dávných časů kupců. Historie zde dýchá doslova na každém kroku. Např. v ulici Cremon je možné obdivovat slavný chilský dům (Chilehaus), v ulici Deichstraße pak řadu činžovních domů pocházejících ze 17. a 19. století. V malebných restauracích a hospůdkách se pak dá strávit příjemný čas odpočinku a zavzpomínat na staré dobré časy. Významnou stavbou Starého města je také radnice stojící na 4.000 pilotách. Uvnitř se pak nachází 647 pokojů, v nichž zasedá spolková a městská rada.

Poznávacím znamením Hamburku je pak barokní kostel sv. Michaela, který byl vystavěn v letech 1751-1762. Jeho 132 metrů vysokou věž zdobí největší hodiny v Německu, jejich ciferník má rozměr více než 24 metrů. Z věže je pak překrásný výhled na celý Hamburk. V bezprostřední blízkosti věže tohoto kostela pak můžete narazit na úřední byty obchodníku pocházející ze 17. století. V jednom z těchto bytů bylo zřízeno Muzeum pro historii Hamburku, jehož exponáty z období 1850-1860 můžete při návštěvě tohoto města obdivovat. Zájmu turistů se také těší Most Trostbrücke, který spojuje biskupské a hraběcí město. Pokud jste se rozhodli navštívit Hamburk, pak rozhodně nesmíte vynechat pomyslnou třešničku na dortu, kterou je okružní plavba přístavem.

Zábava a volný čas v Hamburku

Máte rádi dobrodružství? Pak při návštěvě Hamburku určitě nevynechejte návštěvu špionážní ruské ponorky U-434, která je jako relikvie studené války otevřena pro veřejnost v Dokách – Speicherstadt. Jde o největší neatomovou ponorku na světě, která byla Rusi využívána zejména pro lov a pro hlídkování.

Návštěva největší modelové železnice na světě, Miniature Wonderland, pak zcela jistě udělá radost zejména malým návštěvníkům, tatínkům a dědečkům. Jedná se o rozsáhlý komplex, kde v několika sálech můžete obdivovat nejen propracované miniatury vlaků, ale také aut, lodí, letadel či dokonce UFO. Vše probíhá tak, jako byste byli v reálném světě – střídá se noc a den, fouká vítr či dokonce někde vypukne požár.

Pokud máte pro strach uděláno, pak rozhodně nesmíte vynechat zábavnou atrakci číslo jedna -hamburský Dungeon. Ve skladišti přebudovaném na středověký žalář se vrátíte pomocí efektů a herců o několik století zpět do temné Hamburské minulosti. Dostanete se do „povodně“, kterou Hamburk zachvátil v roce 1717 či do nejrůznějších komnat, kde jsou na vás nastraženy pasti.

Hamburk je zkrátka krásným městem, které určitě stojí za návštěvu a kde si každý turista vyber to, co jej zajímá.

SLEVY