5 našich nejhezčích měst

Česko je zajisté plné krásných měst a vesniček. Dnes si však představíme těch pět nejhezčích z nich, které doporučuje většina turistů. Každé z měst se nachází v jiném kraji, proto si myslím, že zde každý najde to místo, na které by se rád podíval. Tento článek by se tak mohl stát třeba inspirací pro rodinný výlet nebo si jen někde moct užít víkend. Představíme si zde i města, která spadají do seznamu světového dědictví UNESCO a jsou tak výjimečným místem pro návštěvu. 

KUTNÁ HORA

  • Toto město se nachází ve Středočeském kraji, má skoro 21 tisíc obyvatel a jeho vznik se datuje k roku 1291. V roce 1995 byla Kutná Hora zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve středověku to bývalo nejvýznamnější královské město, díky těžbě stříbra. Naleznete zde mnoho kaváren, cukráren a restaurací. Za zmínku jistě stojí i muzeum čokolády a čokoládovna. Milovníky památek jistě nadchne Chrám svaté Barbory, Vlašský dvůr, Hrádek, Kamenná kašna, Kaple Božího Těla nebo Kamenný dům.

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov
  •  Najdeme jej v Jihočeském kraji, protéká jim řeka Vltava a je to turistické a kulturní centrum jižních Čech. Žije zde okolo 13 tisíc obyvatel a vznikl kolem roku 1400. Od roku 1992 je veden v seznamu UNESCO a zajímavostí zde je i chov medvědů na zámku. Společně s několika dalšími obcemi se Český Krumlov také nazývá jako Brána Šumavy a naleznete v něm mnoho muzeí a galerií. Kdo se chce podívat na druhý největší zámek u nás, právě v Krumlově jej najdete. Dále je zde k vidění Budějovická brána, zámecký pivovar, synagoga, Plešivecké náměstí nebo fotoateliér Josefa Seidela.

TELČ

  •  Leží v kraji Vysočina a je to velmi malebné, pohádkové město s 5300 obyvateli. Telč vznikl v roce 1335 a v roce 1992 byl zapsán do seznamu UNESCO. Můžete se zde setkat se všemi stavebními slohy minulého století. Jsou zde dvě vyhlídkové věže, z nichž jedna poskytuje ten nejhezčí výhled na toto městečko. Je to vyhlídková věž Svatodušní kostel a další se jmenuje vyhlídková věž svatého Jakuba. Náměstí se zámkem tvoří architektonický komplex a je zde k vidění i parní mlýn, Telčský dům, muzeum techniky nebo rozhledna Oslednice. Telč se také může pyšnit třemi rybníky a to Staroměstským, Ulickým a Štěpnickým.

OLOMOUC

  • Je šesté nejlidnatější město v Česku, má přes sto tisíc obyvatel a vznikl už v 6. století a je tak nejstarším obydleným sídlem v České republice. Je to historická metropole celé Moravy, jelikož ve středověku byl Olomouc třetím největším městem. Můžete tady navštívit divadla, muzea, galerie, nakladatelství, výstavy nebo Flóru. Památky jsou zde v hojném zastoupení, počínaje sloupem Nejsvětější Trojice přes paláce, vily, parky, chrámy, kaple a kostely.

MIKULOV

  • Toto vinařské městečko v Jihomoravském kraji má 7 tisíc obyvatel a hlavním zaměřením je tady vinařství. Proto zde naleznete tolik vinných sklepů a vináren. Jako například vinařský dům Sonberk s výhledem na Pálavu, dále můžete navštívit vyhlídkovou věž kostela svatého Václava. Za zmínku jistě stojí i zámek Mikulov a zámecká zahrada nebo věž na Kozím vrchu. Navštívit byste měli také Dietrichštejnskou hrobku a Kozí hrádek.

Půjčovna aut Praha FIDES – rádi vám půjčíme auto na dovolenou i na výlet. Každý vůz je dezinfikovaný ozonem, bezkontaktní, bezpečné předání vozu