Autopůjčovny v SAE

Zpět

Spojené arabské emiráty, federální, multikulturní země, složená ze 7 emirátů (států), země s nádechem exotiky

SAE má téměř 5 miliónů obyvatel. Dubaj a Abú Dhábí jsou moderní města, plná přepychu, s nejvyšší budovou světa, obrovským zábavním centrem, závodním okruhem F1, nejluxusnějším, 7 hvězdičkovým hotelem.Do Emirátů se nejsnadněji dostanete letecky (z Prahy cca 6 hodin).

V Dubaji působí snad všechny mezinárodní řetězce autopůjčoven –  Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, a další. Většina z nich má pobočky na letišti v Dubaji a Abú Dhábí. V porovnání s Evropou jsou zde ceny pronájmů cca poloviční. O ceně pohonných hmot nemluvě, vždyť v SAE je ropa levnější než voda. Benzín vás tady vyjde na cca 10 Kč, nafta je o něco dražší. Síť čerpacích stanic je velmi hustá, nicméně v odlehlých koutech SAE bez plné nádrže můžete mít problém.​ Klima je suché a horké téměř po celý rok s vysokou vlhkostí.

Autem se bez problémů dostanete ke všem turistickým atrakcím (úchvatné SKI Dubaj – 400 metrů dlouhá krytá sjezdovka). Všechna auta jsou samozřejmě klimatizována, bez klimatizace se v těchto tropických oblastech neobejdete.

Silnice jsou luxusní, čtyř a šesti proudové, jediný problém můžete mít s pískem, který se ze silnic odklízí podobně jako u nás sníh. Dopravních značek a tabulí se bát nemusíte, jsou dvoujazyčné.​

Nejen v​ Dubaji,alev celých Emirátech, se jezd​í stejně jako u nás, tedy vpravo. Připoutaní musí být jak řidiči, tak spolujezdci. Telefonovat za jízdy nesmíte. Řídit pod vlivem alkoholu samozřejmě také ne.​Žádné novinky, to vše znáte z ČR.

Maximální povolená rychlostna​dálnicích bývá obvykle 100 – 120 km/h, hlavní silnice v zastavených oblastech cca​80 km/h, silnice v hustěji ​obydlených oblastech 40 km/h. Třeba v Abú Dhabí se může jezdit o něco rychleji.

SAE je všeobecně známá​bezohledností řidičů a vysokou mírou nehodovosti. Buďte tedy obezřetní.​

Pokuty jsou na české poměry vyšší – projetí na červenou ​cca 2 50​0 – 8000​Kč. P​arkování nižší, cca 5-10 Kč/hodina.

​Půjčení auta v Dubaji, je to složité? Není, je to velmi podobné jako všude jinde:​

  • řidičák vám dají v 18 letech​, nicméně hodně autopůjčoven požaduje minimální věk řidiče 25 let.
  • ​pokud chcete půjčit automobil, musíte mít u sebe český, ale i mezinárodní řidičák, jinak neuspějete.​ Vydání MŘP není složité,
  • musíte mít také cestovní pas a platební kartu
  • ​u některých autopůjčoven se setkáte s požadavkem adresy hotelu, kde jste ubytováni

​Dejte si pozor na:

Pojištění

  • ​Na pojištění nešetřete, není moc měst, kde by bylo více luxusních aut než třeba v Dubaji a pokud někomu způsobíte škodu, určitě byste ji nechtěli platit ze svého.
  • ​Lidé čtěte. Před podpisem si smlouvu důkladně přečtěte, nespoléhejte na renomé mezinárodní autopůjčovny. ​Nerozumíte něčemu? Ptejte se, chtějte více informací, změnu ve smlouvě.

Omezení počtu najetých km/mílí

​Podobné jako u nás, některé autopůjčovny mají tarify, kde jste limitování počtem najetých km​.

​Potřebujete opravdu vše, co vám nabízí?​

​Skutečně potřebujete satelitní navigaci? Střešní nosič? Ne? Pak to neplaťte!

​Je cena konečná?​

​Pozor třeba na daně, poplatky za úklid vozu, prázdnou nádrž ve vráceném voze, atd.

​Buďte dochvilní

​Pokud vůz vrátíte pozdě, mohou vám naúčtovat cenu za celý den. Pozor na to.

​Každý další řidič za příplatek

​Pokud vás pojede více a v řízení se budete střídat, musí to být uvedeno ve smlouvě.

Garance

Je požadována garance platební kartou. Tato garance může být použita na pokrytí jakýchkoli dalších poplatků na konci pronájmu (palivo, prodloužení pronájmu, mýtné, pokut v době pronájmu apod.).

Cestujete s dětmi?​

​Dítě do 10 let musí být v autosedačce​ (nemáme ověřeno, na některých serverech se uvádí jiný věk).

Pár tipů na závěr:

​Autopůjčovny najdete už ​na letišti v Dubaji nebo Abú Dhabí. Rezervaci doporučujeme provést předem přes internet, nejlépe 2-3 měsíce dopředu​. Proč? ​Ušetříte. Jinak v autopůjčovnách na letištích bývají ceny nejvyšší. Před rezervací porovnávejte. V SAE je autopůjčoven opravdu hodně, je z čeho vybírat.​