Do Francie za poznáním a nákupy

Zpět

Francie nabízí téměř neomezené turistické možnosti

Však ne nadarmo jde o nejnavštěvovanější zemi světa. Naleznete zde obrovské množství přírodních u kulturních památek, ale také příležitosti k nákupům světových značek za velmi atraktivní ceny.

Města

Paris

Město na Seině má pověst jednoho z nejkrásnějších míst světa. Každý den sem proudí davy turistů, aby vystoupaly na slavnou Eiffelovu věž, prohlédly si majestátní Notre Dame, galerii Louvre s obrazem Mony Lisy, baziliku Sacré-Cœur, Muzeum d’Orsay, Vítězný oblouk, Moulin Rouge či další romantická místa. V Paříži je ideální ubytovat se alespoň na několik dní, abyste dokázali nasát atmosféru tohoto města, vychutnat si jeho denní i večerní kulisu a prohlédli si vše, co vás zajímá.

Pokud do Paříže pojedete i se svojí ženou či přítelkyní, připravte se na to, že cestou zpátky budou vaše kufry znatelně těžší. Ve městě sídlí mnoho světových značek, kosmetiku a dámské oblečení zde můžete zakoupit často levněji, než v České republice. Další kategorií jsou francouzské speciality, zejména vína a sýry, které si ženy při návštěvě často nenechají ujít.

Z Paříže je to pouze kousek do Versailles, zámku králů zapsaným v UNESCO. Jeho návštěvu rozhodně nevynechejte, určitě zde naleznete i českého průvodce.

Chcete-li při prohlídkách ušetřit co nejvíce času, doporučujeme zakoupit Paris Pass, se kterým se vyhnete frontám u pokladen. Více na www.parispass.com

Reims

Remeš je největším městem regionu Champagne. Kromě nákupu pravého šumivého nápoje doporučujeme Reims navštívit i kvůli památkám. Město je známé svojí tradicí korunovace francouzských králů, která probíhala v katedrále Notre-Dame. Ta je dnes přístupná veřejnosti i se svojí velkolepou výzdobou. Za návštěvu pak rozhodně stojí i katedrála Saint Remy.

Remeš je od Paříže vzdálena zhruba 150 km a dojede do ní za hodinu a půl. Další informace naleznete na www.reims-tourism.com/

Rouen

Město v Horní Normandii vás oslní především svými gotickými památkami. Ne nadarmo se mu přezdívá Gotické Athény. Pokud sem  zavítáte, neopomeňte navštívit Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, úchvatný Abbaye Saint-Ouen de Rouen, kostel Saint-Maclou či tour Jeanne-d’Arc, což je věž, ve které byla před svým upálením vězněna Jana z Arku.

Rouen se nachází 135 km severozápadně od Paříže, autem cestu zvládnete hodinu a několik minut. Další informace naleznete na www.rouentourisme.com/

Dijon

Dijon od svého počátku ležel na obchodní trase, takže se v něm už od středověku mísilo zboží a chutě. Jedním z produktů tohoto mísení je slavná dijonská hořčice, druhým pak perník. Město ale nabízí mnohem více než jen lahůdky. Při návštěvě nezapomeňte navštívit Palais des Ducs, což je palác burgundských vévodů, katedrálu Notre-Dame či katedrálu Saint Benigne.

Dijon leží zhruba 300 km jižně od Paříže, 3 hodiny cesty. Pokud byste měli v plánu navštívit jižní Francii či Španělsko, budete ho mít prakticky po cestě z Prahy. Informace o městě naleznete na: www.visitdijon.com

Bordeaux

Víno s tímto názvem znají všichni, ale kdo se může pochlubit tím, že skutečně zdejší kraj navštívil? Město Bordeaux se vyznačuje mnoha památkami, mimo jiné starým přístavem zapsaným na seznam UNESCO, St. André Cathedral, St. Michael Basilica či vinařskou ulicí Maison du Vin. Tím hlavním lákadlem pro návštěvu jsou ale jednoznačně vinařství v této oblasti.

Bordeaux leží 560 km od Francie, ale jen několik kilometrů od Biskajského zálivu Atlantského oceánu. Informace naleznete na www.bordeaux-tourisme.com/

Avignon

Avignon, bývalé papežské sídlo, zaujme množstvím památek. Nejznámější je pravděpodobně Pont Saint-Béneze, tedy Avignonský most, který pochází z 12. století. Dnes již stojí pouze 4 oblouky z původních 22, nicméně i tak jde o přístupnou turistickou atrakci. Druhou významnou stavbou je Palais des Papes, tedy Papežský palác.

Avignon se nachází na jihu Francie, zhruba 700 km od Paříže. Web: www.avignon-tourisme.com/

Nice, Marseiile, Cannes, Saint Tropez

Všechna tato města mají hodnotu, historii i památky. Všechna se zároveň nachází v jihovýchodní Francii na pobřeží Středozemního moře několik kilometrů od sebe, takže není problém je navštívit v rámci jedné cesty.