Do Německa za zábavou

Zpět

U našich západních sousedů naleznete v značné možnosti zábavy pro různé věkové kategorie. Můžete si tak pronajmout vůz a vydat se vstříc rodinnému dobrodružství či netradiční schůzce s obchodním partnerem.

Tropical Islands

Tropický ostrov se v posledních letech stal i díky své příznivé poloze velmi oblíbeným cílem pro české návštěvníky. V bývalé nepoužívané výrobně vzducholodí naleznete po celý rok aquapark s teplotou okolo 30°C. K dispozici je několik bazénů pro děti i dospělé, spousta atrakcí, 1km dlouhá stezka deštným pralesem i se zvířaty, saunový svět či mnoho příležitostí k nakupování. V celém komplexu lze navíc na různých místech přespat.

Tropical Island se nachází zhruba 280km od Prahy směr Berlín. Více informací naleznete na webu www.tropical-islands.de.

Zábavní parky

Německo je doslova evropským rájem zábavních parků. Naleznete jich tu obrovské množství s různou tématikou. My vám doporučíme speciálně čtyři, které mají různé výhody a zaměření. U všech parků platí, že zaplatíte vstup a poté máte všechny atrakce zdarma.

Freizeitpark Plohn

Největší výhodou parku je jeho lehká dostupnost, vzdálenosti z Prahy je 220 km a urazíte ji za 2,5 hodiny. Park je spíše rodinný a děti zde naleznou obrovské množství zábavy na celý den. Webové stránky www.freizeitpark-plohn.de/ navíc můžete přepnout i do mírně zkomolené češtiny, takže si před svojí cestou můžete vše detailně naplánovat.

Legoland

Německý Legoland patří mezi ty menší, ale stále jde o nejlépe dostupný a velmi kvalitně zpracovaný park s LEGO tématikou. Naleznete jej poblíž města Günzburg, zhruba 475 km od Prahy. Vzdálenosti se ale nelekejte, cesta je téměř celá po dálnici a bez problémů jí ujedete za 4 hodiny. Poblíž se navíc nachází město Mnichov, takže pokud na místě přespíte, můžete výlet spojit s prohlídkou historického centra tohoto města. 

Europa Park

Největší Německý a celosvětově velmi kladně hodnocený park se nachází již téměř u hranic s Francií. Oproti ostatním v něm naleznou plné vyžití nejenom děti, ale také dospělí. Kromě atrakcí a mnoha horských drah tu denně probíhá také několik hudebních či uměleckých show. Vzdálenost od Prahy je zhruba 630 km a ujedete jí za necelých 6 hodin.

Park je tak rozlehlý, že jej za jeden den nestihnete projít. V létě se zde navíc mohou na některé atrakce tvořit až hodinové fronty. Proto doporučujeme vyčlenit na návštěvu celý víkend. Můžete z Prahy vyjet v pátek odpoledne a vrátit se v neděli. Web parku je www.europapark.de.

Tripsdrill

Tripsdril je velmi specifický park zhruba 460km od Prahy. Celý je situovaný do prostředí německého venkova, takže zde kromě mnoha atrakcí naleznete místa pro odpočinek např. u vína. Hned poblíž se nachází související Wildlife Park, ve kterém vás či vaše ratolesti pustí přímo do obory se zvířaty. Přespat můžete ve speciálních Tree Houses, tedy dřevěných domech umístěných ve vzduchu, ve kterých však nechybí výdobytky moderní doby.

Do Tripsdrillu dorazíte z Prahy zhruba za 4,5 hodiny. 

Bavaria Filmstadt

Jste-li příznivcem klasických filmů a pohádek jako Nekonečný příběh, Ponorka či Asterix a Obelix, pak si nenechte ujít prohlídku ateliérů Bavaria Filmstadt. Naleznete je zhruba 400 km od Prahy poblíž Mnichova. Samotná cesta vám zabere zhruba 4 hodiny, nicméně pokud ji spojíte s návštěvou Legolandu a samotného města Mnichov, může jít o zajímavý víkendový výlet.

Zřejmě největší nevýhodou Filmstadt je výklad v němčině či angličtině, nicméně prohlídka kulis a možnost osedlat si bájného Falca za to určitě stojí. Podrobnosti naleznete zde: www.filmstadt.de/.

Do Německa za památkami a přírodou

Německo nabízí velké množství památek a přírodních pamětihodností, které stojí za to navštívit. Díky jeho poloze je navíc většina z těchto atrakcí poměrně snadno dostupná i z České republiky. Stačí nasednout do automobilu a vyrazit vstříc poznání.

Zajímavá města

Leipzig

Historické město Lipsko je dobře dostupné z České republiky. Nabízí starobylé centrum, kterému dominuje renesanční radnice. Naleznete zde několik významných kostelů a památek, podívat se můžete i do zdejší zoologické zahrady. Návštěvu s vypůjčeným automobilem hravě zvládnete za jeden den, z Prahy pojedete 250 km na sever a na místě budete přibližně za 2,5 hodiny. Web města naleznete na www.leipzig.de.

Görlitz

Görlitz nebo Zhořelec leží na německo-polském pomezí. Mnozí jej považují na nejkrásnější město Německa, neboť nabízí velké množství pečlivě zrestaurovaných památek. Kromě nich můžete navštívit také Slezské muzeum, jehož součástí je i okázalý Schönhof, bývalý pivovar. Město nejvíce ožívá v létě, kdy v něm naleznete spousty útulných podniků a zákoutí. Pokud budete při pobytu zažívat déjà vu, pak jste nejspíše viděli jeden z mnoha filmů, který se zde natáčel. Například Hanební Parchanti.

Zhořelec naleznete pouhých 160 km od Prahy a pojedete tam zhruba dvě hodiny. Více informací na www.goerlitz.de

Regensburg

Regensburg neboli Řezno je bavorské město na Dunaji zapsané v UNESCO. Nabízí téměř 1500 stavebních památek, přičemž většina z nich tvoří centrum starého města. Mezi nejvýznamnější památky patří kamenný most, chrám a náměstí Krauterermarkt s kostelem Sv. Jana, muzeum chrámového pokladu, patricijský palác u brány Heuport a mnoho dalších.

Regensburg je rovněž město nákupů. Naleznete zde spoustu obchodů a mimo jiné i údajně nejlepší hořčici na světě – sladkou domácí hořčici Luisy Händlmaierové. Město leží zhruba 260 km od Prahy.

Eisenach a Wartburg

Eisenach je město ležící zhruba 370 km od Prahy, 4 hodiny jízdy. Je zajímavé hned z několika důvodů. Nachází se v něm historické centrum, ale především muzeum automobilu Wartburg a slavný stejnojmenný hrad, který je na seznamu UNESCO.

Hrady, zámky, zříceniny

Zámek Neuschwanstein, hrad Hohenswangau a soutěska Pöllat

Zhruba 500 km od Prahy, 5 hodin jízdy, se jižně od Mnichova tyčí do výšky bizardní zámek Neuschwanstein. Nechal jej vybudovat Ludvík II. jako megalomanskou stavbu spojující několik stavebních stylů. Uvnitř naleznete motivy Wagnerových oper a svojí přeplácaností údajně inspiroval i Walta Disneye k vytvoření svého pohádkového hradu. Zámek je navzdory vzdálenosti od ČR natolik populární, že si zde můžete objednat i výklad v češtině. Informace zde na: www.neuschwanstein.de

Na dohled od zámku se nachází hrad Hohenswangau, původní rodiště Ludvíka II., a soutěska Pöllat. Můžete si tak do těchto míst bez problémů udělat celodenní výlet.

Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus)

Orlí hnízdo je název pro horské útočiště Adolfa Hitlera. Leží v jihovýchodním Německu poblíž jezer Königsee a Obersee, jižně od Salzburgu, 400 km od Prahy. Už jen vstup do něj je zážitkem, neboť leží ve výšce 1.834 m.n.m., ale automobil budete muset zaparkovat o 700 výškových metrů níže. Čeká vás tedy velmi náročný dvouhodinový výstup, nebo jízda tamním autobusem a dobovým výtahem.

Samotné Orlí hnízdo je dnes restaurace, takže si můžete snadno prohlédnout původní interiér vytvořený z metr tlustých žulových zdí. Hlavní místností je osmihranná síť, oktagon. K ní přiléhá pokoj Evy Braunové a prosklená galerie s nádherným výhledem. Rovněž si můžete prohlédnout i část dochovaných tunelů a bunkrů sloužících k obraně.

Za hezkého počasí se můžete vydat pěšky po hřebeni směrem k velkému kříži, případně i dále. Cesta posléze přechází ke stezku s žebříky. Další informace naleznete na www.kehlsteinhaus.de.

Příroda

Königsee a Obersee

Jde o ledovcová jezera ležící ve vysoké nadmořské výšce obehnaná pohořím. Jezera jsou součástí německého národního parku, takže si při jejich návštěvě vychutnáte čistý alpský vzduch ve spojení s nádhernou přírodní scenérií. Samotné Königsee je poměrně malé, s délkou 6,3 km a šířkou 1 km milovníky vodních sportů nenadchne. Jeho hloubka 192 m z něj ale činí nejhlubší jezero Německa. Na Königsee se doporučuje zakoupit lodní lístek do Saletu. Jedině tak se totiž bezpečně dostanete na stezku k druhému, menšímu, ale o to krásnějšímu Obersee.

Obě jezera se nachází v jihovýchodním cípu Německa asi 400 km od Prahy, necelých 5 hodin jízdy. Jejich návštěvu snadno spojíte s návštěvou rakouského Salzburgu, leží zhruba 25 km jižně od něj. Velmi blízko je rovněž Orlí hnízdo.