Do Rakouska za památkami, turistikou i zábavou

Zpět

Rakousko je velmi inspirativní zemí

Zaujímá jen o něco více místa, než Česká republika, ale za to se zde setkáte s úrodnými nížinami a bohatou kulturou na jedné straně, zatímco tu druhou pokrývají majestátní Alpy. Je na čase tuto zemi s automobilem prozkoumat.

Města

Mezi zajímavá města se řadí Wien, Salzburg, Linz a Innsbruck.

Popis prvních tří již naleznete na stránkách www.autopujcovnavpraze.cz/cs/tips-for-sightseeing

Innsbruck

Město leží v západním části Rakouska mezi Alpami. V jeho blízkosti se nacházejí oblíbená zimní letoviska, nicméně i v létě naleznete v Innsbrucku a jeho okolí mnoho pamětihodností. Kromě samotného centra města je to zejména velmi kladně hodnocený zámek Ambras s nádhernou zahradou, na jejímž pozadí se tyčí Alpy. Krásný výhled budete moci také obdivovat na Hungerburgu, kam vás z centra města vyveze unikátní prosklená lanovka.

I když město leží 550 km od Prahy, zhruba 5 hodin cesty, jeho návštěvu snadno spojíte s cestou do Itálie či do Mnichova. Pokud se zde zastavíte, můžete se vydat na krásnou horskou túru nebo vyzkoušet letní bobové dráhy. Web města naleznete na www.innsbruck.at .

Turistika

Lyžování v Arlbergu pro náročné

Jeden z nejlepších lyžařských zážitků na vás čeká v Arlbergu, konkrétně v částech St. Anton a Lech Zürs. První část nabízí 133 km tratí, které jsou opravdu velmi rozlehlé. Druhá část Lech Zürs přidává 110 km propojených sjezdovek. Mezi oběma částmi lze přejíždět autem či autobusem. Na 3-10 km dlouhých sjezdovkách zažijete převýšení až 1.500 m.n.m. Onou tříkilometrovou sjezdovkou je slavný Kandahár.

Celé toto středisko se orientuje na luxusnější klientelu, takže zde naleznete služby opravdu na úrovni. Pro maximální komfort návštěvníků má dokonce omezenou kapacitu hotelových lůžek. Středisko naleznete zhruba 600 km od ČR, 6 hodin jízdy.

Neziderské jezero

Jezero ležící na pomezí Rakouska a Maďarska patří k největším rakouským jezerům. Současně je jako jedno ze dvou stepních jezer v Evropě na seznamu UNESCO. Obklopují jej dva národními parky a kromě vody tak nabízí i nádhernou faunu a floru. Nížinatá oblast přímo vybízí k cykloturistice. Z Prahy vás k němu čeká 400 km dlouhá cesta trvající 4 hodiny, nicméně z Bratislavy či Vídně vás od něj dělí pouze několik desítek kilometrů.

Salzkammergut

Solná komora je oblast ve středním Rakousku, poblíž města Salzburg. Nabízí obrovské množství vyžití v letních i zimních měsících. Tvoří ji tektonické jezerní pánve oddělené jednotlivými vápencovými hřbety, ze tří stran je obklopena horskými skupinami. Jižní část je zařazena na seznam UNESCO. Jde o opravdu krásnou přírodní scenérii.

Do Solné komory vás čeká 350 km dlouhá cesta, kterou urazíte zhruba za 4 hodiny. Chcete-li tuto oblast prozkoumat či v ní naplánovat dovolenou, velmi vám pomohou webové stránky www.salzkammergut.at , které jsou zpracované i v češtině.

Zábava

Rakousko nabízí mnoho druhů zábavy od nákupů, přes wellnes či noční život. Nicméně naleznete v něm i unikátní alpské bobové dráhy, které vám či vaší rodině zpříjemní letní dovolenou.

Alpine Coaster Imst

Poblíž města Imst, zhruba 50 km od Innsbrucku a 550 km z od Prahy naleznete první z nich. Její délka je 3,5 km a překonává převýšení 500 m. Více informací naleznete na webu www.imster-bergbahnen.at/de/sommer/ausflug-familie/top-themen.html

Serlesbahnen Mieders

Letní bobová dráha v Mieders je specifická tím, že je pouze jednokolejná. Její délka je 2,8 km a převýšení 640 m. Naleznete ji ve městě Mieders, zhruba 15 km od Innsbrucku, 560 km od Prahy. Web: www.serlesbahnen.at/index.php?id=5