Důvěryhodné globální autopůjčovny

Zpět

Na cestách se můžete setkat s různými značkami autopůjčoven, přičemž ne vždy předem víte, s jakým přístupem a podmínkami lze počítat

Proto jsme vytipovali šest globálních společností, u kterých máte jistotu kvalitních vozidel i přístupu za přijatelné ceny. Pokud na takovou společnost při cestách narazíte, můžete si být jisti její spolehlivostí.

Značky řadíme v abecedním pořadí.

Alamo

Alamo je americká společnost, která dodnes vyniká rozsáhlostí sítě na tamějším území. Jako jedna z prvních propagovala politiku neomezených mílí a je známá svými shuttle busy, které vás přímo z letiště dovezou na pobočku. Její pobočky se postupně rozšířily i mimo území USA, a tam, kde přímo nepůsobí, uzavřela strategická partnerství.

Web: www.alamo.com

Avis

Avis je rovněž americká společnost, která vyniká šíří své sítě především na letištích. Spolu se společností Budget patří do jedné skupiny autopůjčoven, přičemž přímo značka Avis se zaměřuje na Severní a Jižní Ameriku, Karibik, Austrálii či Indii.

Web: www.avis.com

Budget

Budget patří do stejné skupiny jako Avis, nicméně zejména v Evropě má širší síť poboček. Nabízí především zánovní vozidla v základní výbavě.

Web: www.budget.com

Europcar

Europcar je francouzská společnost. Působí nejenom v Evropě, ale celkem ve 143 státech po celém světě. Tato firma působí i v České republice a dle hodnocení na Google dosahuje na našem území spíše průměrné kvality služeb. V zahraničí však může být vítaným partnerem.

Web: www.europcar.com

Hertz (Thrifty, Dollar)

Hertz je největší americká autopůjčovna, která poskytuje služby ve 145 státech. Vyznačuje se velmi širokou škálou vozů a častým působením prostřednictvím partnerů. Pultové ceny jsou zpravidla vyšší, než ty zprostředkované.

Hertz v roce 2012 odkoupil konkurenční společnosti Thrifty a Dollar, které jsou nyní součástí Hertz Global Holding. I od nich tedy můžete očekávat kvalitní služby při půjčení.

Web: www.hertz.com

Sixt

Sixt poskytuje své služby ve 105 státech. Jde o původně německou společnost, která je dodnes většinově vlastněna rodinou Sixt. Autopůjčovna si zakládá na spolupráci s partnery, takže na její služby často narazíte, pokud si například vozidlo rezervujete prostřednictvím hotelu. Nabízí kvalitní vozidla a speciální akce, pultové ceny mohou být naopak vyšší.

Web: www.sixt.com