FAQ

FAQ - Vaše otázky při zapůjčení auta

U nás si můžete půjčit vůz od jednoho dne až po dobu několika měsíců.

V podstatě ne. Jediné omezení je věk,  auto si může zapůjčit osoba starší 21 let, která má platný řidičský průkaz déle než 2 roky.

Při zapůjčení auta musíte mít u sebe originál a kopii občanského a řidičského průkazu, vratnou zálohu (popř. kreditní kartu, na které se dočasně zablokují peníze) a celkovou částku za pronájem.

Z našeho vozového parku si vyberte vůz, který vás zajímá a potom můžete provést buď online, nebo telefonní rezervaci.  V případě online rezervace dostanete během velmi krátké doby potvrzující email, že Vámi vybraný vůz je zarezervován.

Ano. Jeden z hlavních pilířů autopůjčovny Fides je poskytovat maximální servis našim klientům a proto přistavení a odvoz vozu po Praze máte zcela zdarma.

I s touto variantou počítáme. Přistavení nebo převzetí vozu mimo Prahu stojí 30 Kč + 4 Kč/1km

Ano, můžeme Vám přistavit auto na letiště. V případě zapůjčení vozu na déle než 5 dnů přistavení bude zcela zdarma.

Náš operátor vám zavolá předem a domluví se s Vámi, kdy a kde bude náš vůz navrácen.

Ve stejném v jakém byl zapůjčen.  Jelikož půjčujeme čisté vozy s plnou nádrží, stejný vůz budeme očekávat i při převzetí.

Nezoufejte, můžete zavolat našemu operátorovi a domluvit se s ním na jiném čase vrácení půjčeného vozu.

Ano. Půjčené auto můžete vrátit o několik hodin dřív. V případě, že chcete vrátit vůz o několik dnů dřív, čímž by se změnilo cenové pásmo zapůjčení, potom rozdíl mezi aktuální cenou za den a opravdovou bude dopočítán a odečten ze zálohy.

Ano. Ceny v ceníku jsou kompletní včetně všech pojištění, dálničních poplatků, atd. Jediné, co se neodráží v ceně je DPH, které se odvádí České republice.

Doprava a převzetí vozu po Praze je zcela ZDARMA

U nás můžete složit zálohu i kreditní kartou. Na rozdíl od jiných autopůjčoven si za to nebereme žádné poplatky a peníze budou na Vašem účtu zablokovány pouze do té doby, než se nám vrátí vůz. Potom budou automatický uvolněné.

Bohužel naše autopůjčovna tuto službu nenabízí. V případě, že jste našim věrným klientem a máte věrnostní kartu, můžete si půjčovat auto jen s 50% vratnou zálohou.

V případě, že dojde k dopravní nehodě, při které bude auto poškozené, výdaje za opravu (10% nebo min. 10 000Kč) platí nájemce a ostatní výdaje jsou kryté pojišťovnou.
Obraťte se na naši nonstop linku (viz sekce kontakt nebo horní lišta webu, kde je číslo uvedeno) a my Vám pomůžeme danou situaci vyřešit. V případě, že nastane porucha na naší straně, potom je přistaven okamžitě náhradní vůz popř. vrácené peníze za nevyužitý pronájem.
Zavolejte na číslo 158 a zeptejte se, kam byl zapůjčený vůz odtažen. Potom je zapotřebí auto z daného odtahového parkoviště vyzvednout a uhradit všechny pokuty a náklady. Běžně se cena za odtažení pohybuje od 1500 Kč a pokuta 1000-2000 Kč.