Je výhodné cestovat z vídeňského letiště nebo se cesta na letiště prodraží?

Vybíráte dovolenou a zvažujete, jaká varianta dopravy, především jaké letiště vybrat? Lety z vídeňského letiště bývají levnější než z tuzemských letišť. Je však potřeba zvážit dopravu na letiště, případné parkování a další aspekty, které mohou na ceně přidat. 

Doprava na zahraniční letiště

Nejdůležitější faktor je doprava na jiné letiště, které bývá relativně hodně vzdálené. 

Nejen, že musíte počítat s daleko větší časovou rezervou, ale především je třeba zvážit cenu pohonných hmot, cenu parkoviště, popřípadě cenu jiné dopravy. 

Jakou dopravu na letiště vybrat?

Pokud zvolíte osobní automobil, nezapomeňte k ceně za pohonné hmoty připočítat také cenu parkovného. Můžete někoho poprosit o odvoz, avšak v tomto případě budete platit cestu dvakrát, takže mnohdy je výhodnější jet sami. 

Pokud jste z Prahy a okolí a jedete na letiště v Ruzyni (a vaši známí nemohou třeba z důvodu nočního odletu), pak se vám vyplatí doprava na​/z​ letiště​, transfer na letiště od Autopůjčovny Fides, jelikož je to levnější než TAXI, a hlavně není problém odvézt více zavazadel. V ceně služby je transfer v jakoukoliv denní i noční hodinu. Samozřejmostí je odvoz i na letiště ve Vídni.

Můžete vybrat vzdálenější parkoviště, kde je však za potřebí počítat s cenou hromadné dopravy, ale především si naplánovat cestu na letiště. Zjistit si zastávky a formu přepravy. Určitě musíte počítat s velkou časovou rezervou (MHD s kufry ve městě které moc neznáte…)

Ceny za parkování přímo na letištích nejsou nijak závratné v porovnání s cenou dovolené, nicméně musíte si vše dobře spočítat a zjistit, co se vám skutečně vyplatí.

Cena za parkování v Praze: https://www.prg.aero/faq-kolik-stoji-parkovani-na-letisti

Cena za Parkování v Brně: http://www.brno-airport.cz/parkovani-a-doprava/parkovani-cenik/

Cena za parkování ve Vídni: https://www.viennaairport.com/cz/cestujici/prijezd__parkovani

Lze se dopravit na letiště také levnější cestou, na mysli máme autobus nebo vlak. U této přepravy snížíte komfort, budete se muset spoléhat na větší časovou rezervu a lépe si cestu naplánovat. A to u dovolené, kam si jedete odpočinout, nejspíše chtít nebudete. 

Rozpis

Důležité je si připravit rozpis a seznam všech položek, které zaplatíte při volbě zahraničního letiště. 

Jakmile budete mít vše černé na bílém, zjistíte, zda je opravdu letiště v cizí zemi výhodnější či nikoli.