Je výhodnější cestovat z vídeňského letiště než z Prahy

Zvažujete, že si najdete letenky ze zahraničních letišť místo z letiště pražského? Jste ochotni vyměnit větší komfort za levnější letenky? V dnešním článku vám řekneme, jaké jsou výhody cestování z letiště ve Vídni, na co si dát pozor, a zda se to vyplatí. 

Levnější letenky

Ve většině případů najdete z Vídně levnější letenky než jsou letenky v Praze. 

Je důležité hledat a každý den se dívat. Ušetřit tak můžete i několik tisíc, a to se vyplatí. Nezapomeňte, že musíte do Vídně také nějak dojet a vyřešit parkování. Proto se to vyplatí jen v případě, že najdete opravdu levnější letenky o několik tisíc. 

Doporučujeme také letět takzvaně nízkonákladově. Znamená to, že si s sebou do letadla můžete vzít pouze jedno malé příruční zavazadlo do 10 kilogramů. Může se to zdát jako nedostatečné, ale věřte, že na letní dovolenou se zvládnete zabalit i do menšího zavazadla. Těžší oblečení si vezměte na sebe, doklady si dejte do větší ledvinky nebo kabelky, která se vám nebude počítat a popřípadě, pokud vás cestuje více, si připlaťte jedno malé zavazadlo dohromady.

Cesta na letiště

Cesta na letiště vám může zabrat až několik hodin.

Záleží, odkud jedete. Doporučujeme vyjet o pár hodin dříve, přeci jen nevíte, s čím se na silnici setkáte. Samozřejmě pokud vám jde hodně o snížení ceny, můžete vyrazit vlakem nebo autobusem, předpokládáme však, že nějaký komfort a klid po cestě si rádi dopřejete, proto i autem se cesta vyplatí.

Parkování

Parkovat můžete přímo na letišti, za co si ale připlatíte. 

Vyplatí se více parkovat poblíž letiště, doporučujeme parkování ParkTiger. Cena za parkování je okolo 1000,- na 7 dní, což je skvělá cena. Z parkoviště dojdete pěšky (cca 5 minut) na tramvajovou zastávku, cena za lístek je necelých 3 € a doveze vás přímo na letiště. 

Pamatujte si, kudy jdete, ať na zpáteční cestě netápete. 

DOPRAVÍME VÁS VÝHODNĚ NA LETIŠTĚ VE VÍDNI, JSME LEVNĚJŠÍ NEŽ TAXI. DOPRAVÍME VÁS I VAŠE VIP KLIENTY.