Máte problém zaparkovat? Pořiďte si parkovacího asistenta

Zpět

Každý řidič jistě zažil tu situaci, kdy jezdí stále dokola parkovištěm či projíždí ulicemi a marně hledá místo pro zaparkování. A pokud jej najde, pak může – zejména pak ženám řidičkám – dělat problém svůj vůz vtěsnat do úzkého a těsného parkovacího místa. Parkování se tak pro ně stává noční můrou, přitom řešení je velice jednoduché – stačí si pořídit parkovacího asistentka.

Co je to parkovací asistent a kolik stojí

Parkovací asistent byl ještě před několika lety výsadou především luxusních a drahých vozů. To je však již minulostí a tuto technickou vymoženost si můžete do vašeho staršího vozu pořídit i vy. Jak takový systém ale funguje?

Parkovací asistent funguje na principu ultrazvukového vysílání, který měří vzdálenost od odrážené překážky. Tato vzdálenost je pak dle typu zařízení signalizována buď akustickyanebo graficky. Ceny nejlevnějších parkovacích asistentů se přitom pohybují již na hranici 500,- Kč, ty vypracovanější, které mají například i kameru, můžete získat kolem 4.500,- Kč. Určitým cenovým kompromisem mohou být bezdrátové parkovací systémy s jednodušší instalací, které se pohybují v rozmezí 1.500 – 2.000,- Kč.

Jak parkovacího asistentka namontovat?

Instalace parkovacího asistentka nevypadá sice příliš složitě, nicméně pokud s tou činností nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme ji svěřit do rukou nějakého odborníka. Pro to, aby parkovací systémy správně fungovaly, je totiž třeba vědět, kde přesně mají být umístěny a jak pracují.