Půjčovny aut v Kanadě

Zpět

Krásy země javorových listů nejlépe poznáte během cestování automobilem

Tento způsob dopravy je zde velmi rozšířený a umožní vám navštívit místa, na která byste se jinak dostávali jen obtížně.

Půjčovny aut v Kanadě naleznete prakticky v každém větším městě. Pokud se do země přepravíte letecky, pak si můžete být jisti, že se poblíž vašeho letiště půjčovna aut nachází. V Kanadě působí známé autopůjčovny jako Alamo, Budget, Hertz, Thrifty, ale také lokální hráči, které naleznete pouze v rámci kontinentu. Kvalita služeb je vysoká.

Podmínky a ceny

Kanada se vyznačuje přijatelnými podmínkami a cenami za půjčení auta. Váš věk by měl být minimálně 21 let, ideálně mezi 25-70. Nutné je vlastnit řidičské oprávnění alespoň rok a mít embosovanou kreditní kartu s dostatečnými prostředky pro předautorizování zálohy, ideálně alespoň 25.000 Kč. Na rozdíl od jiných zemí se u půjčovny aut v Kanadě většinou nesetkáte s různými podmínkami pojištění, standardně bývá nastavena spoluúčast 500-1000 CAD (10.000-20.000 Kč) s tím, že lze připlatit nulovou.

V čem se však půjčovny aut v Kanadě velmi odlišují, jsou pravidla pro pohonné hmoty. Můžete se setkat hned se třemi případy.

Předplacené (prepaid, pre-purchase, full to empty) pohonné hmoty nabízí půjčovna Discount. Jejich vozy startují na částce lehce nad 5.000 Kč za týden, avšak při výpůjčce po vás budou požadovat předplacení celé nádrže pohonných hmot za cenu stanovenou autopůjčovnou.

Plnou nádrž paliva (free tank) nabízí půjčovna aut Thrifty. Zde je již cena paliva započítána do ceny předem. Vozidlo na týden vyjde od 7.500 Kč, nevyčerpaná část pohonných hmot se zpětně neproplácí.

Dodané s plnou, vrácené s plnou (full to full) nabízí půjčovna aut Budget, ceny startují na 7.000 Kč za týdenní výpůjčku.

Výhody půjčovny aut v Kanadě

Autopůjčovny v Kanadě mají tři velké výhody. Tou první je relativně levný upgrade, za prémiová vozidla si připlatíte polovinu až 3/4 ceny oproti nejlevnějšímu modelu. Prakticky všechna auta mají automatickou převodovku a jejich základní výbava je bohatší, než u totožných modelů na starém kontinentěVýhodou Kanady jsou levné pohonné hmoty, v přepočtu asi 20 Kč za litr.

Rezervace a řízení auta v Kanadě

Půjčovnu aut v Kanadě nejlépe vybírejte přes Rentalcars.com, ceny na místě bývají vyšší. Při řízení je třeba dát pozor na odlišné dopravní značení a poměrně striktní rychlostní limity, které se liší podle jednotlivých států. Za zmínku stojí, že Kanada sice toleruje malé množství alkoholu v krvi, pokutu ale můžete dostat za otevřenou lahev nebo plechovku s alkoholickým nápojem ve vozidle.