TIPY NA CESTU >> FAQ na cestu

Zpět

Kauce na vozidlo

Proč se vlastně platí? Pro případ, že na autě způsobíte nějakou škodu. U Půjčovny aut Fides vlastně zálohu neplatíte, dojde jen k blokaci určené částky na vašem účtu (pokud platíte kartou).

Benzínový nebo naftový motor?

Pokud pojedete třeba k moři, doporučuji naftový. Na kratší jízdu po městě zvolte benzínový, protože většinou vás pronájem “benzíňáku” vyjde levněji.

Věk pro půjčení

Musíte mít platný ŘP a 20 let.

Solidnost

Fides s vámi komunikuje otevřeně a to nejen při vyřizování objednávky. Jsme 24/7 na telefonu a kdykoliv se na nás můžete obrátit, pokud budete mít na cestách jakýkoliv problém. Samozřejmostí je pronájem vozidla i na jeden den, také výrazná sleva na pronájem na delší dobu.

Nehoda, co mám dělat?

Zavolejte našemu operátorovi, i v noci, prostě kdykoliv. Po telefonu vám vše vysvětlíme, respektive o vše důležité se postaráme (policie, nemocnice, náhradní vozidlo, dle situace). Všechno důležité máte také popsáno ve smlouvě.

Naše vozy jsou pojištěny a spoluúčast klientů je 10%

Nabízíme však možnost snížení spoluúčasti na 5% nebo i 0%. Záleží jen na vás, jak moc si věříte. Doporučujeme si více připlatit za 0% spoluúčast v případě delšího pronájmu, ta jistota za to stojí.

Na jak dlouho si vůz můžu půjčit?

Minimální délka pronájmu, kterou nabízíme, je jeden den. Při dlouhodobém pronájmu i na několik roků.

Potřebuji vůz ale nemám řidičák

Máme profesionální řidiče, kteří vás dovezou na určené místo.

Cesta za hranice

Vystavujeme notářsky ověřené potvrzení o zapůjčení vozidla (aby vás někdo nenařknul, že je auto kradené). Za cestu za hranice si neúčtujeme žádný poplatek. Zaplatíte jen za vámi vybraný tarif.

Převzetí a vrácení vozidla

Auto vám kdekoliv přistavíme a kdekoliv si je vyzvedneme. Platí pro Prahu a okolí – jsme pražská autopůjčovna.

Stav vozidla, výbava

Všechna auta mají najeto maximálně do 50 000 km a jsou pravidelně v servisu. Klienta seznámíme s výbavou vozidla, máte možnost si auto prohlédnout a případné vaše námitky (poškození vozidla) jsou připsány do smlouvy. Samozřejmostí je povinná výbava vozidla, a to platí i pro cestu za hranice pro tu kterou zemi.

Palivo

Vozidlo vám předáme s plnou nádrží, očekáváme, že vůz s plnou nádrží také vrátíte.