TIPY NA DOVOLENOU NA HORÁCH >> Horská střediska

Zpět

Kam v zimě na hory

Neumíte se rozhodnout, jaká dovolená na horách by pro vás byla nejideálnější? Vyzkoušejte některé z českých zimních středisek. Uvidíte, že budete mile překvapeni a dovolenou si skutečně užijete.

Oblíbená horská střediska Krkonoš

Pokud se chystáte strávit příjemnou zimní dovolenou v některém z našich horských středisek, pak se s největší pravděpodobností rozhodnete pro dovolenou v Krkonoších. Krkonoše totiž patří společně s Jizerskými horami k našim nejoblíbenějším a turisticky nejatraktivnějším destinacím a to nejen v zimě, ale samozřejmě také v létě.

Horské středisko Harrachov

Harrachov je jedním z nejvýznamnějších horských středisek západních Krkonoš, v němž se kromě řady sjezdovek nachází i velice známý areál skokanských můstků. Naleznete zde desítky perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, které mohou využít jak lyžaři, tak samozřejmě i snowboardisté.

V lyžařském středisku Harrachov se nachází tři skiareály – Amálka, Čertova Hora a Zákoutí (vhodné zejména pro dětské lyžaře), přičemž každý z areálů je vhodný pro jiný typ lyžařů. Harrachov je ideální pro strávení jak individuální, tak rodinné dovolené, neboť kromě klasického sportovního vyžití nabízí i další aktivity – bobové dráhy, fitness, squash, bowling centrum a samozřejmě řadu hotelů se standardním i maximálním komfortem ubytování.

Vzdálenost autem od Prahy: cca. 135 km, délka jízdy 1:45.

Ceny skipasů (hlavní sezóna):

celodenní skipasy pro dospělého od 590,- Kč dle typu zvoleného Skiareálu,
děti od 300,- Kč dle typu zvoleného Skiareálu.
Ubytování: ubytování je možné ve dvou až pětihvězdičkových hotelích a penzionech (např. Hotel Skicentrum***, Resident Harrachov****, Apartmán Arnika*** či Rodinný penzion Rázlovi).

Výhody: velké množství velice kvalitních sjezdovek, široká paleta služeb.

Nevýhody: dražší horské středisko určené především pro náročnější klientelu.

Horské středisko Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn patří k oblíbeným horským střediskům nejen v Krkonoších, ale v celé České republice. Nabízí řadu skvěle upravených sjezdovek s optimálními sněhovými podmínkami pro všechny druhy zimních sportů – lyžování, snowboarding i běžky. V horském středisku Špindlerův Mlýn najdete tři skiareály: Svatý Petr, Medvědín a Hromovka. Kromě klasických vleků mohou ti nejnáročnější lyžaři využít i 4 lanovky, které jsou zde k dispozici. Sjezdovky jsou uzpůsobeny jak pro lyžaře začátečníky a malé děti, tak samozřejmě i pro náročné lyžaře. A pokud vás neláká ani jeden ze zmiňovaných klasických zimních sportů, můžete se svést na bobové dráze anebo si užít zábavu na snowtubingu (jízda po sněhu v nafukovacích člunech).

Vzdálenost autem od Prahy: cca. 144 km, délka jízdy 2 hodiny.

Ceny skipasů (hlavní sezóna)- areál Svatý Petr:

celodenní skipas pro dospělého 750,- Kč.
celodenní skipas pro dítě 490,- Kč.
Ubytování: ubytování je možné ve dvou až pětihvězdičkových hotelích a penzionech (např. Hotel Westend****, Hotel Barbora***, Penzion Apollo-Apartmány*** či Hotel Aqua Park Špindlerův Mlýn***).

Výhody: velké množství velice kvalitních sjezdovek, široká paleta služeb.

Nevýhody: dražší horské středisko určené především pro náročnější klientelu.

Horské středisko Herlíkovice – Vrchlabí

Herlíkovice patří k rychle se rozvíjejícím horským střediskům Krkonoš. Najdete zde více jak 11 km dlouhých upravených lyžařských tratí, na které vás dopraví jak klasické vleky, tak nová čtyřsedačková lanová dráha. Lyžaři zde mohou využít služby Snowparku, lyžařské školy či půjčovny lyží. Hlavní dva skiareály jsou Herlíkovice a Bubákov, který je vhodný zejména pro méně zdatné lyžaře a děti. V okolí Herlíkovic můžete využít i dvě běžecké tratě v délce 15 a 12 kilometrů.

Vzdálenost autem od Prahy: cca. 135 km, délka jízdy 1:53.

Ceny skipasů (hlavní sezóna):

celodenní skipas pro dospělého 580,- Kč.
celodenní skipas pro dítě 350,- Kč.
Ubytování: ubytování je možné zejména v místních penzionech a soukromých apartmánech (např. Penzion Agáta***, Penzion Holiday***, Ubytování 113 či Penzion Sasanka***).

Výhody: příznivé poměr kvalita versus cena, sportovní vyžití i pro méně zdatné lyžaře a malé děti.

Nevýhody: menší výběr z možností luxusního ubytování, nižší kvalita sjezdovek.