TIPY NA DOVOLENOU U MOŘE >> Mořská střediska

Zpět

Oblíbená přímořská střediska

Rozhodli jste se strávit dovolenou u moře autem? Pokud ano, pak určitě stojíte před otázkou, které letovisko by pro váš záměr bylo nejideálnější. Na této stránce vám proto přinášíme nabídku těch nejznámějších a vozem ideálně nejdostupnějších.

Dovolená autem v Itálii

Itálie společně s Chorvatskem patří k velice oblíbeným lokalitám pro strávení jak dovolené, tak prodlouženého víkendu u moře. K těm nejoblíbenějším letoviskům patří zejména severoitalská města Bibione a Lignano.

Bibione

Toto letovisko je z Prahy vzdálené 890 km a cesta, pokud probíhá bez zdržení, jakými často bývají kolony či objížďky, by vám neměla trvat déle než 9 hodin. Bibione patří ke klasickému prototypu severoitalského města, které je určeno zejména pro nenáročné klienty. Cesta autem má pro vás navíc ještě další výhody – můžete poznávat i okolní města, jakými jsou např. nedaleko vzdálené Benátky. Bibione disponuje 8km dlouhou písčitou pláží s postupným vstupem do moře, kterou ocení zejména rodiny s dětmi.

Vzdálenost Praha – Bibione (nejrychlejší cesta): 890 km, délka cesty necelých 9 hodin.

Výhody: krátká vzdálenost, příjemné ceny pobytů, velký výběr apartmánů.

Nevýhody: italské letovisko určené zejména pro nenáročné klienty. Nečekejte zde ani exotiku, ani surfařské vlny ani podmořské světy.

Lignano

Severoitalské přímořské letovisko Lignano patří k dalším, velice často navštěvovaným městům. Je velice podobné sousednímu Bibione, nicméně díky své větší rozloze nabízí více kulturního vyžití. Je častým cílem především rodin s dětmi, které určitě potěší řada zábavných parků. Pláže jsou zde písčité v šířce až 200 metrů s pozvolným vstupem do moře. Části Lignana zvané Riviera a Pineta patří k prominentním čtvrtím, kde najdete např. golfové hřiště či soukromou zoologickou zahradu.

Vzdálenost Praha – Lignano (nejrychlejší cesta): 887 km, délka cesty necelých 8 hodin 40 minut.

Výhody: krátká vzdálenost, příjemné ceny pobytů, velký výběr apartmánů a bohaté kulturní vyžití.

Nevýhody: italské letovisko určené zejména pro nenáročné klienty. Nečekejte zde ani exotiku, ani surfařské vlny ani podmořské světy.

Dovolená autem v Chorvatsku

Když dovolená autem u moře, tak jedině do Chorvatska. I tak by se dala také charakterizovat většina dovolených strávených Čechy u moře. Chorvatsko patří skutečně k destinacím, kam každoročně míří nejvíce našich občanů a to především kvůli své výborné poloze (autem jste v nejvýše položených přímořských letoviscích již za 12 hodin) a také samozřejmě kvůli cenové dostupnosti. K oblíbeným letoviskům patří například Zadar či Poreč.

TIP: Pokud chcete skutečně ušetřit, pak do Chorvatska cestujte v září – ceny pobytů jsou zde až o ½ levnější, než v hlavní sezóně.

Zadar

Zadar je hlavním střediskem Severní Dalmácie a leží přímo na Jaderské magistrále. Hlavní cestovní ruch je soustředěn především do předměstí zvané Borik, kde také najdete oblázkové a kamenité pláže. K pobavení dětí i dospělých zde slouží tobogan, samozřejmě můžete využít i další plážové atrakce. Zadar má také dobré podmínky pro provozování různých vodních sportů (jachting, potápění, windsurfing apod.) a krásné historické památky. Přijdou si zde tedy na své jak dospělí, tak děti.

Vzdálenost Praha – Zadar (nejrychlejší cesta): 1044 km, délka cesty necelých 14 hodin.

Výhody: příjemné ceny pobytů, příznivé podmínky pro provoz vodních sportů, velký výběr apartmánů a bohaté kulturní vyžití.

Nevýhody: oproti Italským střediskům delší trasa.

Poreč

Severochorvatské město Poreč patří k dalšímu, turisticky atraktivními městu, které se může pochlubit řadou nejatraktivnějších pláží v Chorvatsku, které jsou oceněny pro čistotu vody modrou vlajkou. Pláže jsou zde velmi rozmanité – oblázkové i přírodní kamenité. Poreč má také bohaté kulturní vyžití – najdete zde řadu nákupních center, barů i restaurací. Toto město se může pochlubit také novým akváriem, kde návštěvníci mohou sledovat podmořský svět ve 25 akváriích o různých velikostech. Poreč je zkrátka městem, kde si každý návštěvník najde to své „nej“.

Vzdálenost Praha – Poreč (nejrychlejší cesta): 963 km, délka cesty 13 hodin 15 minut.

Výhody: příjemné ceny pobytů, příznivé podmínky pro provoz vodních sportů, velký výběr apartmánů a bohaté kulturní vyžití.

Nevýhody: oproti Italským střediskům delší trasa.

Výhodné půjčení auta nejen do Chorvatska, kontaktujte nás