TIPY NA DOVOLENOU U MOŘE

Zpět

Dovolená s přáteli

Chcete strávit dovolenou s přáteli u moře? Pak nezapomeňte vybrat takové letovisko, kde se všichni budete cítit příjemně a které bude vyhovovat nejen vám, ale i vaší partě známých. Při výběru samotné dovolené u moře je samozřejmě nutné zohlednit nejen samotné požadavky na to, jak má vaše dovolená vypadat, ale také vaše finanční možnosti.more

Cestování s přáteli má samozřejmě řadu výhod, zejména pokud pojedete k moři autem. Cesta pak bude jistě probíhat jistěji, neboť při případné nehodě či poruše vozu zde máte někoho, kdo vás bude tzv. „jistit“. Velmi populární letoviska pro cestu vozem jsou např. severoitalské Bibione či Lignano, které jsou z České republiky vzdáleny pouhých 600 km. Cesta vám i vašim přátelům tak uteče rychle a vy se brzy budete moci oddávat nicnedělání ve vlnách a slunění na pláži.

SUPER Víkend

Chcete zažít skutečně super víkend na horách? Pak není nic jednoduššího, než si jej jednoduše zařídit. Aktivní super víkend na lyžích nabízí dnes již řada horských středisek, přičemž k těm osvědčeným patří např. Harrachov, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Liberec či Janov nad Nisou. Ve většině případů se jedná o prodloužené víkendové pobyty (např. na 2 noci), které patří k hitům posledních let. A výběr je skutečně pestrý, záleží pouze na vašich požadavcích.

Velice oblíbené jsou víkendové pobyty spojené s relaxačním programem, tzv. wellness pobyty. V rámci takovéto mini dovolené si užijete nejen lyžování či běžkování, ale zároveň si uděláte čas na odpočinek. Víkend na horách je oblíben jak u párů, tak samozřejmě i u rodin s dětmi, kde patří k velmi často vyhledávaným zimním aktivitám.

Zažijte skutečně super víkend na horách, zažijte dovolenou jinak, než jste vždy zvyklí.

Rodinná dovolená

Strávit příjemnou rodinnou dovolenou u moře se každé léto chystá tisíce českých rodin. Přitom samozřejmě požadavky každé rodiny jsou jiné – jedna hledá příjemný penzion daleko od turistického ruchy, další pak naopak luxusní hotel či apartmán, kde to je „živo“. Pokud se letos chystáte k moři autem, pak máme pro vás několik zajímavých tipů.

Velice oblíbenou destinací zejména pro rodiny s dětmi je Itálie a Chorvatsko. Hlavními důvody, proč tomu tak je, je především krátká vzdálenost a cenová dostupnost. Do většiny přímořským severoitalských či severochorvatských letovisek netrvá cesta déle jak 12 hodin (např. na cestě z Prahy do oblíbeného letoviska Bibione či Rijeky strávíte v autě necelých 9 hodin).