TIPY NA SHOPPING

Zpět

Proč nakupovat

Proč jsou nákupy ve slevách tak výhodné?


Již samotné slovo „slevy“ působí velice příznivě na lidské smysly – pocit, že jsme nakupili výhodně a hlavně levně, dělá dobře nejen nám, ale především naší peněžence.

Výhodné nákupy na slevových portálech

Velice populární se v tomto ohledu staly tzv. slevové portály (např. Slevomat, Zapakatel, Slevydnes, apod.). Zde výhodně pořídíte prakticky vše, po čem vaše srdce i duše touží a často za více, jak poloviční cenu. Můžete si objednat luxusní oběd v prvotřídní restauraci, můžete se nechat hýčkat wellness programem v některém z našich i zahraničních hotelů či si objednat některý ze sportovních zážitků. Slevové portály zkrátka patří k TOP, pokud chcete nakupovat ve slevách za výhodné ceny.shopping

Outlet arény, sezónní výprodeje i letáky s akčními slevami


Ne každý však důvěřuje internetu a nákupy online ho prostě „neberou“. Přesto i tací mohou často nakupit výhodně, když vědí kde a kdy.

Pokud si například potrpíte na značky a máte rádi vysokou kvalitu, ale přesto byste rádi ušetřili, pak se vydejte do některé z našich či zahraničních outlet arén. Outlet obchody jsou druhy nákupních center, které nabízejí zákazníkům zboží s velmi vysokými slevami. Nejčastěji se jedná o velké nákupní komplexy, v nichž se nachází desítky dalších obchodů. Zde nakoupíte nejen značkové oblečení a další módní doplňky, ale také například spotřebiče, nádobí či sportovní vybavení a to často až s 30 -50% slevou. V Praze je velice známá např. Fashion Outlet Aréna ve Štěrboholích.

Velké oblibě se pak také těší sezónní výprodeje, kde je možné zakoupit s velkými slevami zboží, které se v průběhu sezóny neprodalo. Na podzim se nejčastěji nabízí letní oblečení a sportovní vybavení, jako jsou plavky, kola či stany, na jaře pak třeba zimní kombinézy či lyže. Velkým hitem posledních let, je také nákup potravin v akci. Největším lákadlem jsou nejrůznější letáky supermarketů a hypermarketů, které nabízejí zákazníkům výhodné slevy.

Ať již však patříte k milovníkům slev na slevových portálech, či rádi nakupujete v outlet arénách nebo zboží z letáků, jedno je jisté. Slevy jsou zkrátka IN a stále frčí a hlavně – SE VYPLATÍ.

Seznam outletů

Seznam outlet arén v ČR a v cizině


Pokud milujte nákupy ve slevách, pak jste zcela jistě už někdy slyšeli pojem „outlet aréna“. Jedná se o speciální druh velkého nákupního centra, který sdružuje desítky obchodů specializovaných na určitou značku nebo určitý sortiment. Zákazníci tak zde mohou zakoupit značkové zboží s vysokými slevami, mnohdy více jak 50%.

První outletová centra vznikla v USA, u nás se první outlety objevily po roce 1989 a nutno podotknout, že v posledních letech se těmto obchodům zde skutečně daří.

Jaké jsou nejznámější Outlety v ČR?

V Česku nyní působí velké množství outletových obchodů, přičemž nesmíme zapomínat i ty menší. K těm nejznámějším však patří zejména:sterboholy

Outlet Aréna Štěrboholy – jeden z nejznámějších a největších pražských outletkomplexů. V první fázi zde bylo otevřeno 70 značkových obchodů, nabízející zboží například z kolekcí Adidas, Nike, Amnesia, Pietro Filip, Alpine Pro, Reebok či Salamander.

Outlet Freeport Hatě – první otevřené outletovéhatecentrum v České republice, které můžete navštívit na hranicích s Rakouskem, nedaleko města Znojma. Naleznete zde více jak 60 obchodů, které nabízejí nejen značkové oblečení, ale také např. sportovní vybavení či potřeby do domácnosti.

Outlet Exit 66 – Loket – outlet aréna, která vyniká zajímavým architektonickýmloketpojetím, kdy jednotlivé sektory jsou koncipované jako nejvýznamnější světová obchodní metropole. Pokud byste chtěli tento zajímavě řešený obchodní komplex navštívit, pak se musíte vydat na dálnici D1 vedoucí z Prahy do Brna.

Menší outletové haly, jsou pak otevřeny např. v Mladé Boleslavy, Českých Budějovicích či Hradci Králové. Nejedná se však o velké obchodní komplexy s desítkami obchodů, ale o velkou prodejní plochu s nabídkou značkového zboží se slevou.

Jaké jsou nejznámější Outlety v zahraničí?

Samozřejmě, že i u našich zahraničních sousedů, máte možnost navštívit některé vyhlášené outlet arény. Kam tedy můžete vyrazit?

Designer Outlet Parndorf – obrovský outlet komplex, který se rozprostírá na plošepandorf 37 tisíc metrů čtverečních, má svým zákazníkům opravdu co nabídnout. Nachází se cca. 30 minut od Vídně a najdete zde skutečně vše – značkové oblečení pro muže, ženy i děti, sportovní obuv, sklo i porcelán, kabelky i šperky. Pokud si tedy chcete udělat příjemný výlet spojený s nakupováním, pak je Parndorf ideálním cílem.

Metzingen designer outlet – jsou-li vám blíže německé hranice, pak můžete vyrazit do německého Metzingenu, kde nakoupíte často za více jak poloviční ceny oblečení z kolekcí významných světových návrhářů. Od hranic s Rozvadovem je aréna vzdálená dalších 375 km.

B5 Designer Outlet – ve Wustermark u Berlína (od hranic s Hřenskem vzdálená 310b5 km) je další známá outlet aréna s nabídkou především pánské, dámské a dětské módy světoznámých značek, jakými jsou např. Adidas, Mango, Levix, Mexx či Nike.
V případě víkendového „shoppování“ zcela jistě vedou ženy, které často nákup (zejména pak třeba oblečení) považují za příjemný relax, při kterém si nejen odpočinou, ale navíc udělají i radost. Ať již je však vaše představa o super víkendu jakákoliv, vždy záleží jen a jen na vás, jak ji zrealizujete.

SUPER víkend

Řekne-li se „super víkend“, každý z nás si jej představí jinak. Někdo jako příjemně, odpočinkem strávený den, jiný jako víkend, kdy může vyrazit s přáteli či rodinou autem na výlet. Jsou však tací, kteří si pod pojmem „super víkend“ představí nakupování, zvláště pokud celý pracovní den stráví v práci a na nákupy už prostě nezbývá čas.